Україна та США святкують 30-річчя спільних дипломатичних відносин

В понеділок, 3 січня 2022 р. Україна та США  відзначили 30-ту річницю встановлення дипломатичних відносин. 

Про це йдеться на сторінці МЗС України у соцмережі Facebook.

Як заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, у 2021 році країнам вдалося забезпечити безпрецедентно тісний діалог на найвищому рівні з новою адміністрацією США. 

“Минулого року ми забезпечили безпрецедентно тісний діалог на найвищому та високому рівнях з новою адміністрацією США. Перлиною дипломатичної роботи став візит Президента до США на початку осені, який приніс понад 20 нових угод і заклав фундамент подальшого зміцнення стратегічного партнерства України та США”, – цитує Кулебу Міністерство закордонних справ.

Відповідно до підписаної у листопаді минулого року оновленою Хартією стратегічного партнерства України та США, партнерство базується на спільних цінностях і спільних інтересах наших держав, включаючи непорушність кордонів, відданість мирній, вільній і цілісній Європі, захист суверенітету і територіальної цілісності, прав і свобод людини, визнання демократії та верховенства права як головних гарантів безпеки, свободи й процвітання»,  — зазначили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Кулеба додав, що Україна та США ставлять перед собою амбітні цілі у подальшому розвитку двосторонніх відносин та “залишаються відданими відстоюванню спільних пріоритетів та цінностей у дусі стратегічного партнерства”.

МЗС також поділилося цікавими факти про відносини України та Сполучених Штатів. Так, у будівлі, де наразі розташовано українське посольство у США, Джордж Вашингтон домовився з приватними власниками про передачу земельних ділянок для створення столиці США. А видатний авіаконструктор українського походження Ігор Сікорський “пересадив” американських президентів на гелікоптери.News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *