Україна відправила у США свій супутник для запуску в космос

Україна відправила до США свій супутник Січ-2-30, який уже у січні планують запустити у відкритий космос.

Про це йдеться на сторінці Дніпровської митниці у Facebook.

«Завершено митні формальності та відправлено до США український супутник Січ-2-30 без відхилень від графіка. Супутник зроблено у Дніпрі в рамках Національної космічної програми України», — йдеться у повідомленні.

Як зазначає голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай, вже в США будуть проведені роботи з підготовки супутника до запуску. Тафтай зазначив, що всі параметри супутника відповідають поставленим технічним вимогам.

Супутник розроблявся за Національною космічною програмою України. Січ-2−30 спроєктований, зібраний і протестований у Дніпрі на КБ «Південне», призначений для отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому та інфрачервоному діапазонах.

10 січня 2022 його планують запустити з мису Канаверал (штат Флорида, США). Супутник буде виведений на орбіту ракетою Falcon 9 компанії Space Х.

З 2011 року Україна не запускала в космос власної техніки. Запуск супутника Січ-2−30 для цивільних потреб стане першим кроком нового вектора розвитку.


Що таке супутник Січ-2−30


Січ-2−30 названо на честь 30-річчя незалежності України, робоча назва моделі — Січ-2−1. Компоненти супутника виготовлено у 2017−2020 рр. Комплектація та фінальні випробування проходили у 2021 році. Призначення супутника Січ-2−30 — моніторинг експлуатації земельних ресурсів, рослинність, лісові та водні ресурси, ліквідація наслідків стихійних лих. Тобто це супутник для цивільних цілей.

Супутник, також дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів. Після запуску український супутник Січ-2−30 буде інтегрований в космічну систему Copernicus, що під егідою Європейського космічного агентства — програми Європейського союзу зі спостереження Землі. Зображення із супутника Україна отримуватиме щодня.


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *