Україна відправила до США свій супутник Січ-2-30, який уже у січні планують запустити у відкритий космос.
Про це йдеться на сторінці Дніпровської митниці у Facebook.
«Завершено митні формальності та відправлено до США український супутник Січ-2-30 без відхилень від графіка. Супутник зроблено у Дніпрі в рамках Національної космічної програми України», — йдеться у повідомленні.
Як зазначає голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай, вже в США будуть проведені роботи з підготовки супутника до запуску. Тафтай зазначив, що всі параметри супутника відповідають поставленим технічним вимогам.
Супутник розроблявся за Національною космічною програмою України. Січ-2−30 спроєктований, зібраний і протестований у Дніпрі на КБ «Південне», призначений для отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому та інфрачервоному діапазонах.
10 січня 2022 його планують запустити з мису Канаверал (штат Флорида, США). Супутник буде виведений на орбіту ракетою Falcon 9 компанії Space Х.
З 2011 року Україна не запускала в космос власної техніки. Запуск супутника Січ-2−30 для цивільних потреб стане першим кроком нового вектора розвитку.
Що таке супутник Січ-2−30
Січ-2−30 названо на честь 30-річчя незалежності України, робоча назва моделі — Січ-2−1. Компоненти супутника виготовлено у 2017−2020 рр. Комплектація та фінальні випробування проходили у 2021 році. Призначення супутника Січ-2−30 — моніторинг експлуатації земельних ресурсів, рослинність, лісові та водні ресурси, ліквідація наслідків стихійних лих. Тобто це супутник для цивільних цілей.
Супутник, також дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів. Після запуску український супутник Січ-2−30 буде інтегрований в космічну систему Copernicus, що під егідою Європейського космічного агентства — програми Європейського союзу зі спостереження Землі. Зображення із супутника Україна отримуватиме щодня.