Україна зможе протриматися без військової допомоги США до літа: що прогнозують експерти

Україна, яка нині веде війну проти Росії, може підтримувати свій поточний темп бойових дій лише протягом кількох тижнів, а в кращому разі — до початку літа, якщо постачання зброї та підтримка з боку США припиняться.

Про це йдеться у матеріалі американського видання CNN із посиланням на оцінки західних експертів. Основний акцент фахівці роблять на тому, що найсучасніші зразки озброєння, які використовує Київ, надходять саме зі Сполучених Штатів.

Рішення Вашингтона призупинити військову допомогу Україні, яке стало наслідком напружених переговорів між президентом США Дональдом Трампом та українським лідером Володимиром Зеленським, може серйозно підірвати обороноздатність Києва. «Без американської підтримки Україна зіткнеться з суттєвими труднощами вже за кілька місяців», — зазначають журналісти CNN, посилаючись на думки західних посадовців.

Ще за президентства Джо Байдена адміністрація США активно працювала над тим, щоб забезпечити Україну значними запасами передового озброєння. Саме завдяки цьому Київ отримав можливість завдавати ударів углиб російської території, зокрема за допомогою ракет великої дальності ATACMS. Однак, як наголошують експерти, без подальших поставок ця стратегія опиниться під загрозою.

Європейські союзники, ймовірно, зможуть частково компенсувати дефіцит артилерії, але замінити найсучасніші американські технології їм буде вкрай складно. «Удар по українських позиціях буде значним. Я б навіть сказав — паралізуючим», — коментує Марк Кансіан, старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень. За його підрахунками, перші наслідки припинення американської допомоги Україна відчує вже через два-чотири місяці. Поки що європейська підтримка дозволяє Києву утримувати позиції, але її недостатньо для довгострокової перспективи.

«Якщо ваші поставки скорочуються вдвічі, це неминуче позначається на фронті. Лінія оборони прогинатиметься, а згодом може просто рухнути. У такому разі Україна буде змушена погодитися на мирне врегулювання, яке буде якщо не катастрофічним, то принаймні вкрай несприятливим», — підсумував Кансіан.

Причиною нинішньої кризи стало тимчасове припинення військової підтримки з боку США після скандальної зустрічі Трампа із Зеленським у Білому домі. Водночас у Вашингтоні розглядають можливість пом’якшення частини антиросійських санкцій. Минулого тижня в Овальному кабінеті планувалося підписання угоди між США та Україною щодо доступу до українських корисних копалин. Однак перемовини переросли у гостру суперечку за участі Трампа, Зеленського та віцепрезидента США Джей Ді Венса. У результаті українська делегація покинула резиденцію американського президента, а угоду скасували.

Відразу після цього Зеленський вирушив до Лондона, де провів зустріч із прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Останній згодом спілкувався з Трампом та президентом Франції Еммануелем Макроном. Саме Макрон згодом розкрив деталі європейської ініціативи щодо України, ключовим пунктом якої є пропозиція про місячне перемир’я.

Ситуація залишається напруженою, а майбутнє української оборони значною мірою залежить від того, як швидко вдасться знайти альтернативу американській підтримці. Поки що Європа намагається заповнити прогалину, але без участі США шанси Києва на успіх значно ускладнюються.

Читати також:

Білий дім озвучив умови для поновлення переговорів із Зеленським

Трамп очікує публічних вибачень від Зеленського — Bloomberg

Напруження між главами держав: деталі конфлікту під час переговорів у Білому домі

Світлина з мережі Х

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *