Українська громада Нью-Йорка вшанувала пам’ять загиблих унаслідок Голодомору (ФОТО + ВІДЕО)

У суботу, 27 листопада в Соборі святого Патрика, головному Католицькому храмі Нью-Йорка, українська громада молитовно вшанувала пам’ять жертв штучноствореного Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Урочистий молебень у супроводі хору «Думка» відправили архієреї всіх конфесій українських церков, представлених у місті — першоієрарх Української православної церкви США його високопреосвященство митрополит Антоній, архієпископ Даниїл, єпископ Української католицької єпархії Стемфорду Павло Хомницький, високопреосвященний архієпископ Української греко-католицької церкви та голова Філадельфійської архиєпархії в США Борис Ґудзяк, а також духовенство і миряни Церкви. Доскрольте до кінця сторінки, щоб переглянути відео.

У заходах, також взяли участь посол України у США Оксана Маркарова та постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Про це пише інфоресурс uocofusa.org.

Президент США Джо Байден, також надіслав послання для зачитання від його імені, в якому висловив смуток у зв’язку з тим, що таке зло було скоєно проти українського народу, і запевнив, що докладе всі зусилля для захисту від подібних трагедій в майбутньому.

Оксана Маркарова посол України в США, піднялася до трибуни та зачитала звернення президента України, який висловив подяку всім, хто зібрався в цей день, щоб згадати трагічну подію.

Собор Святого Патріка. Собор Св. Патріка (англ. St. Patrick’s Cathedral) — католицький храм у Нью-Йорку, видатна пам’ятка неоготики. Собор внесено до Реєстру національних історичних пам’яток США (National Historic Landmark). Це найбільший збудований у неоготичному стилі католицький храм США. Собор святого Патріка є кафедральним собором Архієпархії Нью-Йорка.

Демографи кажуть, що якби ці 10 мільйонів не загинули, то населення України сьогодні становило б понад 100 мільйонів, а не близько 40 мільйонів.

Окреме звернення до учасників зібрання надіслав сенатор від Нью-Йорка Чарльз Шумер, який через смерть батька не зміг бути присутній особисто.

«Я вдячний за те, що насолоджувався любов’ю мого батька протягом багатьох десятиліть. Чого не скажеш про багатьох присутніх сьогодні в цій залі, чиї предки, як і наступні покоління ненароджених українців, були вбиті гострою косою голоду», — зауважив сенатор.

Сенатор, також наголосив у своїй промові, що підтримав будівництво меморіалу жертвам Голодомору у Вашингтоні та став одним з авторів резолюції Сенату США про визнання Голодомору геноцидом, а також підтримує «зусилля українського народу, спрямовані на те, аби розпоряджатися власною долею відповідно до демократичних принципів».

Нагадаємо, 27 листопада, у четверту суботу місяця, в Україні вшановують День пам’яті жертв Голодомору. Пам’ятна дата була запроваджена указом президента України 1998-го. 2006-го законом України Голодомор 1932-1933 років було визнано геноцидом.



Урочистий Молебень до Дня пам’яті жертв Голодомору, 89-річниця трагічних подій.

Світлини: Facebook foto by subdeacon Yaroslav Bilohan

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *