Урядом США ухвалено рішення про імміграційний захист громадян України

Урядом США прийнято рішення про впровадження спеціального статусу (Temporary Protected Status) для громадян України, які перебували на території США станом на 01.03.2022.

Статус тимчасового захисту надає можливість громадянам України залишитися в США на термін до 18 місяців з правом працевлаштування. Процедура оформлення відповідного статусу буде оприлюднена пізніше.

Тимчасові імміграційні пільги передбачають захист від депортації та видачу дозволу на роботу десяткам тисяч українців, які зараз перебувають у США, але не можуть повернутися на Батьківщину через російське вторгнення.

Про це повідомили у Міністерстві внутрішньої безпеки.

Цей захід дозволить українцям, які в’їхали до Сполучених Штатів до 1 березня 2022 року, залишатися в країні та працювати на законних підставах протягом 18 місяців», — йдеться у повідомленні міністерства.


Громадянам України буде надано звільнення від депортації та доступ до отримання дозволів на роботу в рамках програми, відомої як Тимчасовий захищений статус (TPS). Програма надає захист іммігрантам, які не можуть повернутися до своїх країн через надзвичайні обставини, включаючи збройні конфлікти та стихійні лиха. Учасники програми отримують можливість залишатися та працювати у Сполучених Штатах на законних підставах протягом певного проміжку часу.

«Умисний і неспровокований напад Росії на Україну спричинив війну, безглузде насильство і те, що українці змушені шукати притулку в інших країнах», — йдеться в заяві міністра внутрішньої безпеки Алехандро Майоркаса.

Імміграційна і митна служба США в четвер оголосила про припинення депортаційних рейсів в Україну через «тривалу гуманітарну кризу».

Понад 1 мільйон українців покинули територію України як біженці та рушили до сусідніх країн Центральної Європи. Це дані з 24 лютого, з тої дати Росія вдерлася на територію України, до слова війну Москва називає «спецоперацією». 


Українці мають право на проживання в ЄС впродовж трьох років

Українські біженці також матимуть право жити та працювати в Європейському Союзі до 3 років відповідно до плану надзвичайних ситуацій», — йдеться на сайті ДПСУ.

ЄС передбачає надання громадянам України та резидентам країни право жити, працювати, отримувати медичну допомогу, житло та освіту негайно на термін до одного року, без необхідності проходити тривалі процедури надання притулку. Якщо конфлікт триватиме довго, або біженці не зможуть безпечно повернутися, цей статус може бути продовжений ще на два роки.

Громадяни України вже мають 90-денний безвізовий доступ до ЄС, але ця безпрецедентна зміна в законодавстві ЄС гарантує їм статус після закінчення цього терміну.

Світлина: ілюстративне фото

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *