Ув’язненим у США запропонували скоротити терміни в обмін на донорство органів

Відповідний законопроєкт зараз обговорюють у штаті Массачусетс.

В американському штаті Массачусетс запропонували скорочувати тюремний термін тим ув’язненим, які дадуть згоду на донорство органів чи кісткового мозку», — повідомляє The Guardian. Відповідний законопроєкт зараз розглядають на рівні штату.

За даними видання, законопроєкт передбачає створення програми з донорства органів у виправних установах Массачусетсу. Документ розробили двоє законотворців від штату, обидва – представники Демократичної партії. Вони пропонують скорочувати ув’язненим тюремні строки не менше ніж на два місяці та не більше ніж на рік у тому випадку, якщо ті погодяться стати донорами. Слідкувати за дотриманням закону (зокрема, щоб в учасників програми брали допустиму кількість кісткового мозку) буде спеціальна комісія.

Зараз Федеральне бюро в’язниць США дозволяє донорство органів та кісткового мозку ув’язненими лише в тих випадках, коли пересадка потрібна їх найближчим родичам. У багатьох виправних установах країни немає умов для реалізації такої програми. У засуджених до смерті органи для пересадки не беруть у будь-якому разі, навіть якщо вони дали відповідний дозвіл. Прихильники ухвалення законопроєкту кажуть, що він допоможе тим, хто потребує екстреної трансплантації (зараз в США великі черги на пересадку органів – понад 104,4 тисячі американців зареєстовано в черзі на пересадку, з них майже 59 тисячам потрібна термінова операція). Крім того, закон дозволив би спростити отримання необхідних органів расовими меншинами. Однак є й певні побоювання щодо зловживань.

«Ми стурбовані можливістю примусу та низьким рівнем медичного обслуговування в тюремних умовах. Ми віримо, що рішення має бути спрямоване на усунення глибинних структурних проблем, що ведуть до нерівності у сфері охорони здоров’я, серед яких непотрібне позбавлення волі багатьох людей, які могли б жити вільно і безпечно в нашому суспільстві», – прокоментувала цей законопроєкт Джесс Уайт, керівник напряму з юридичного обслуговування ув’язнених штату Массачусетс.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Ув’язненим у США запропонували скоротити терміни в обмін на донорство органів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *