В Конгресі США зірвалася спроба зміщення спікера Палати представників

Прихильниця експрезидента Трампа Марджорі Тейлор Грін не змогла домогтися відставки свого однопартійця Майка Джонсона зі спікерського крісла в Палаті представників. Її спроба усунути Джонсона відбулася на тлі конфлікту в Республіканській партії щодо надання допомоги Україні.

У середу, 8 травня, в Палаті представників Конгресу США була зірвана ініційована конгресвумен Тейлор Грін спроба зміщення з посади спікера її одно партійця Майка Джонсона. Проєкт відповідної резолюції провалився, не набравши потрібної підтримки – за нього проголосували лише 43 законодавці проти 359 голосів противників даного рішення.

Марджорі Тейлор Грін, світлина з мережі X

Згідно з чинними в Конгресі правилами, будь-який депутат може ініціювати процедуру відкликання спікера Палати представників. Проте задум Грін був наперед приречений через обіцянку демократів віддати свої голоси на підтримку Джонсона.

Суперечка навколо військової допомоги Україні

Спроба усунення Майка Джонсона сталася на тлі внутрішньопартійного конфлікту в Республіканській партії щодо надання Україні військової допомоги у її протистоянні російській агресії. Праве крило партії, включно з багатьма прихильниками експрезидента Дональда Трампа, виступають за припинення такої підтримки.

Джонсон лише після багатомісячних коливань погодився на поступки та дав згоду щодо схвалення республіканцями нового багатомільярдного пакета військової допомоги для України. Це викликало невдоволення серед прихильників жорсткої лінії та прибічників Трампа в лавах партії.

Кілька місяців тому із подібних причин був усунутий з посади попередник Джонсона на спікерському кріслі Кевін Маккарті. Високоймовірним є те, що Дональд Трамп буде знову висунутий кандидатом від Республіканської партії на президентських виборах у США, запланованих на 5 листопада.

Джерело: DW

Читати також:

Допомога Україні, Ізраїлю та Тайваню розділена на чотири окремі законопроєкти

Палата представників США схвалила масштабний пакет допомоги Україні на 61 мільярд доларів

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *