В листопаді у США розглянуть можливість легалізації таблеток від COVID-19

У четвер, 4 листопада Великобританія стала першою країною у світі, яка схвалила антивірусні таблетки від фармацевтичної компанії зі США Merck. На наступний тиждень легалізацію пігулок розглянуть у США.

Молнупіравір — антивірусний пероральний препарат, розроблений для лікування грипу. Клінічні випробування довели, що він приблизно вдвічі знижує ризик госпіталізації та смерті внаслідок COVID-19 для найбільш вразливих до коронавірусу осіб. Ліки схвалило британське Агентство з контролю за лікарськими засобами та виробами медичного призначення (MHRA).


Молнупіравір рекомендують вживати двічі на добу одразу після позитивного аналізу на COVID-19 та протягом п’яти перших днів виражених симптомів, повідомляє Reuters.


Це перші ліки проти коронавірусу перорального застосування, яким дали дозвіл на використання. Цього місяця в США також розглянуть можливість легалізації цього препарату.


Британський уряд і Національна служба охорони здоров’я Великобританії ще мають уточнити правила застосування препарату. Компанія-виробник Merck заявила на своєму сайті, що планує випустити 10 млн партій до кінця року, і як мінімум 20 млн у 2022 році.


Принцип дії препарату полягає у блокуванні ферменту, який потрібен вірусу для відтворення генетичного коду, внаслідок чого зупиняється його розмноження та знижується ризик важкого перебігу хвороби. Препарат вбудовується в РНК вірусу і викликає мутації у вірусній РНК до того стану, в якому збудник заразної хвороби не може реплікуватися.


У Merck твердять, що таблетки будуть так само ефективними проти нових штамів коронавірусу, які можуть з’явитися у майбутньому.

Це перший у світі схвалений противірусний засіб від цієї хвороби, який можна приймати орально, а не вводити внутрішньовенно. Це важливо, оскільки його можна застосовувати поза лікарнями, ще до того, як Covid-19 перейде у важку стадію.


Merck планує подати заявку до FDA (Управління з нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів), щоб отримати схвалення на застосування препарату в екстрених ситуаціях. Компанія призупинила набір учасників для майбутніх випробувань, оскільки клінічні дослідження показали позитивні результати.

Після оголошення результатів випробувань влада США закупила 1,7 млн доз Молнупіравіру на $1,2 млрд.


До слова, таблетки проти коронавірусу розробляють і в інших фармацевтичних компаніях. В концерні Pfizer розпочали дослідження двох різних типів противірусних таблеток, аналогічні за дією ліки розробляє швейцарська Roche.
News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “В листопаді у США розглянуть можливість легалізації таблеток від COVID-19

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *