В НАСА назвали імена 4 астронавтів, які полетять до Місяця у 2024 році

Після тривалого та ретельного відбору кандидатів американське космічне агентство оголосило імена чотирьох щасливчиків, які братимуть участь у новій місії польоту на Місяць.

Космічне агентство NASA назвало імена астронавтів, які вирушать на орбіту Місяця в рамках місії Artemis 2. Це будуть коммандер Рід Уайзман, компанію якому складуть Віктор Гловер та Крістіна Хеммок Кук зі США, а також Джеремі Хансен із Канадської космічної агенції.

44-річна Крістіна Кук за фахом – інженер-електрик. Їй належить рекорд з найдовшого безперервного перебування жінки в космосі – 328 днів 13 годин 58 хвилин. Вона також брала участь у перших трьох вилітах жінок-астронавтів у відкритий космос. Кук допомагала розробляти наукові інструменти для кількох місій НАСА.

46-річний Віктор Гловер, льотчик ВМС США, має за плечима 4 виходи у відкритий космос та провів майже шість місяців на борту МКС. Гловер увійшов до історії, взявши участь у першій оперативній місії Crew Dragon у 2021 році. Він призначений пілотом місії «Артеміда II» та стане першим афроамериканцем, який вирушить до Місяця.

3-й член екіпажу – громадянин Канади Джеремі Гансен, полковник Королівських ВПС Канади. Хансен — льотчик-винищувач.

Командиром екіпажу призначено Ріда Уайзмана, колишнього льотчика ВМС США, ветерана попередніх експедицій на борту МКС. Уайзман також був льотчиком-випробувачем у програмі F-35 Lightning II.

Екіпаж проведе на борту капсули Orion до 21 дня. Після старту капсула проведе близько 42 години на високій навколоземній орбіті, потім вирушить у подорож до Місяця і назад, після чого приземлиться в Тихому Океані.

Запуск місії Artemis 2 заплановано на листопад 2024 року. Це буде перший політ людей на Місяць після місії Apollo 17 у 1972 році. Безпілотна місія з обльоту Місяця Artemis 1 стартувала у листопаді минулого року. Вона служила випробувальним польотом для наступних пілотованих місій. Додамо, що місія Artemis 2 не передбачає висадки на Місяць. Відвідати поверхню супутника планується лише під час місії Artemis 3, яка запланована на грудень 2025 року. У цій місії використовуватиметься версія космічного корабля SpaceX Starship для фактичної посадки на поверхню Місяця.

Спочатку в NASA хотіли здійснити висадку на Місяць у 2024 році. Але запуску місії Artemis 1 передувала низка проблем як технічних, так і погодних, що призвело до зміщення графіка. Кінцева мета НАСА – створення довгострокової присутності людини на поверхні Місяця та будівництво бази, яка буде випробувальною лабораторією для ще складнішої віддаленої місії – відправлення екіпажу астронавтів на Марс. На сьогодні вартість марсіанської місії оцінюється у 100 мільярдів доларів.

До речі, SpaceX ще у 2018 році продала «квиток» на Місяць японському мільярдеру Юсаку Маедзаве. Збирається злітати на Місяць і американський мільярдер Джаред Айзекман. Раніше повідомлялося, що 42-річного Маедзава було обрано першим космічним туристом SpaceX у 2018 році. Він викупив усі місця на кораблі, який вирушить на Місяць. Нагадаємо, Space Adventures оголосила про укладання угоди зі SpaceX про запуск чотирьох пасажирів на космічному кораблі Crew Dragon на орбіту, що перевершує висоту МКС (400 км). Також повідомлялося, що будівництво першого у світі космічного готелю стартує у 2025 році. Завершити планують до 2027 року.

Читати також:

В NASA вибрали місця для висадження астронавтів на Місяці у 2025 році

NASA випробує серед цивільних надзвуковий літак X-59

NASA запустить у космос найдорожчий телескоп в історії людства 

Астронавти NASA вийдуть у прямий ефір із відкритого космосу

Місячна місія «Оріона» закінчена. В НАСА показали унікальні кадри приводнення космічного корабля

Місія «Артеміда» успішно стартувала до Місяця (+ВІДЕО)

В океані знайшли уламок шатла «Челленджер», який зазнав катастрофи в 1986 році

Де подивитись зіткнення зонда з астероїдом Діморфом

Повернення людей на Місяць: пряма трансляція першої місії

У США завершено монтаж першого «безшумного» надзвукового літака

Незабаром мешканці США зможуть спостерігати найдовше за століття місячне затемнення



Джерело: Engedget

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *