В ООН заявили про подорожчання продуктів у світі на 28% за рік

Ціни на продовольство у світі за підсумками 2021 року зросли на 28,1%. Подорожчання стало наймасштабнішим за останні роки — зросла вартість усіх основних груп сільгосппродукції, а не лише зерна та олії.

Про це свідчать дані, опубліковані на сайті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). 

Індекс у середньому по році становив 125,7 пункту, а на кінець грудня – 133,7 пункту, що на 0,9% менше, ніж у листопаді, на 23,1% вище, ніж у грудні 2020 року.

Ціни на злакові культури досягли максимуму з 2012 року, збільшившись на 27,2%.

Вартість кукурудзи та пшениці підвищилася на 44,1% та 31,3% відповідно. Єдиною культурою, вартість якої минулого року знизилася, став рис — мінус 4%. 

Індекс FAOFoodPrice Index, який відстежує міжнародні ціни на кошик продовольчих товарів, зріс на 3,9 відсотка у порівнянні з вереснем і далі зростає вже третій місяць поспіль. 

Найбільше зростання цін відзначається в категоріях рослинних олій та цукру. Вартість олії зросла на рекордні 65,8% за рік, цукру – на 37,5%, що стало максимумом із 2016 року. Молочна продукція подорожчала на 16,9%, м’яснана 12,7%. Найбільший приріст в ціні серед м’яса показали баранина, яловичина та курка.

Аналітики вважають, що зростання цін відбулося через поширення нового штаму коронавірусу “Омікрон”.

Тим часом збільшилися витрати виробників на енергоносії та перевезення. Також на вартість продуктів вплинув локальний неврожай пшениці та централізовані закупівлі у резерви.

В ООН вважають, що з урахуванням «високих витрат, пандемії, що і надалі триває, неясних кліматичних умов» ринок навряд чи стабілізується й у 2022 році. Світлина: Getty Images

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “В ООН заявили про подорожчання продуктів у світі на 28% за рік

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *