Последние новости
В Сполучених Штатах розпочато випробування таблеток від раку

Група вчених із США заявили, що розробили формулу таблетованих ліків, які дозволяють вилікувати рак на запущених стадіях.

Дослідники розробили препарат, що містить молекулу під назвою AOH1996, яка «знищує всі великі пухлини» в доклінічних дослідженнях, залишаючи здорові клітини неушкодженими.

Про це пише газета New York Post.

Препарат поки що не має назви, дозволяє видалити велику пухлину з організму без операцій, зберігаючи при цьому здорові клітини. Він націлений на ракову форму білка PCNA або ядерний антиген проліферації клітин, який має вирішальне значення для реплікації ДНК та відновлення пухлин, що стрімко ростуть.

Ліки розроблялися понад 20 років провідним інститутом з дослідження та лікування раку у Штатах. Препарат призначений для вибіркового впливу на змінену форму PCNA, виявлену у ракових клітинах. Дослідження на тваринах показали, що він ефективно пригнічує зростання ракових новоутворень.

Хоча випробування обмежувалися лише придушенням зростання пухлини на клітинних та тваринних моделях, його перші результати були успішними.Вже розпочалася перша фаза клінічних випробувань таблетки на людях

З метою оцінки ефективності, препарат AOH1996 проходить першу фазу клінічних випробувань у City of Hope. У попередніх тестах AOH1996 вибірково вбивав ракові клітини, успішно порушуючи репродуктивний цикл клітин. Перші випробування вже показали позитивні результати на клітинах різних видів онкології, включаючи рак молочної залози, простати, головного мозку, яєчників, шийки матки, шкіри та легень, при цьому залишаючи здорові, нормальні клітини недоторканими.

Додатковою перевагою AOH1996 є його здатність робити ракові клітини більш вразливими до препаратів, які діють на клітинну ДНК або пошкодження хромосом, таких як хімієтерапевтичний препарат цисплатин. Це означає, що колись новий препарат може стати корисним інструментом у комбінованій терапії та розробці нових хімієпрепаратів.

До цього моменту раковий білок PCNA вважався «невмирущим» — непридатним для лікування.

Перевірка ліків: які є етапи

Усі нові методи лікування повинні пройти випробування, перш ніж їх схвалить Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA). Вони показують, які препарати працюють, а які — ні, пояснюють в Американському онкологічному товаристві.

Є кілька основних етапів:

  • доклінічні, або лабораторні випробування — дослідники шукають вплив нового лікування на ракові клітини, які вирощують у лабораторному посуді чи пробірці. Їх проводять на клітинах людей та тварин. Також можливі тестування препаратів на живих тваринах. Це дає приблизно зрозуміти, наскільки безпечним є нове лікування для живої істоти;
  • отримання дозволу FDA для тестувань на людях;
  • нульова фаза клінічних випробувань — використовують лише кілька малих доз нового препарату для кількох людей-добровольців. Вони дають зрозуміти, чи взагалі досягає препарат пухлини. На відміну від інших фаз, практично немає шансів, що люди отримають користь — дози занадто малі;
  • фаза I клінічних випробувань — проводяться, щоб знайти найвищу дозу, яку можна безпечно застосовувати, не викликаючи серйозних побічних ефектів. Найчастіше включають людей з різними типами раку;
  • фаза II — проводиться перевірка, як ефективно і на які саме види раку діє препарат. проводяться на групі від 25 до 100 пацієнтів. Їх лікують із застосуванням дози та методу, які визнані найбезпечнішими та найефективнішими в дослідженнях фази I. Цікаво, що плацебо на цьому етапі не використовують взагалі;
  • фаза III — порівнюють безпеку та ефективність нового лікування з поточним стандартним. Цей тип називається  подвійним сліпим дослідженням. Проводиться не менше ніж на кількох сотнях піддослідних;
  • подання на затвердження FDA — відомство переглядає результати клінічних випробувань та іншу відповідну інформацію і вирішує, чи схвалювати лікування для пацієнтів. Якщо FDA вважає, що потрібні додаткові докази, можуть проводитися подальші випробування.Читати також:

Перший у світі пацієнт отримав вакцину від раку

Американці лікуватимуть рак за допомогою вакцини

Pfizer купує виробника ліків проти раку Seagen за $43 млрд.

Байден має намір знизити смертність від раку в США вдвічі за 25 роківСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “В Сполучених Штатах розпочато випробування таблеток від раку

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *