В США дефіцит антибіотиків і дитячих ліків

У США спостерігається нестача дитячих ліків, антибіотиків та препаратів для лікування синдрому дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Про це йдеться в доповіді комітету сенату з питань внутрішньої безпеки та правових справ.

Згідно зі звітом, з 2021-го по 2022 рік дефіцит нових лікарів збільшився майже на 30%. Він викликаний економічними факторами, залежністю від зовнішніх джерел і поганою прозорістю ланцюжків поставок фармацевтичної продукції.

«Ця нестача, яка досягла 295 найменувань окремих ліків в кінці 2022 року, заставила медичних працівників боротися з обмеженими ресурсами для лікування пацієнтів», — заявив голова комітету Гері Пітерс.

У звіті комітету підтверджується, що ні федеральний уряд, ні фармацевтична промисловість не мають можливості оцінити всі ланцюжки постачання від вихідних матеріалів до готової дози, а також шляхів до покупців і постачальників. Пітерс заявив, що США залежні від іноземних постачальників, особливо Китаю, що становить загрозу національній безпеці.

Комітет рекомендував конгресу вимагати від міністерств оборони, внутрішньої безпеки, охорони здоров’я та соціальних служб провести оцінку ризиків розриву ланцюжків постачання на предмет нестачі ліків і виявити потенційні проблеми.

Раніше, 13 лютого, президент спілки фармацевтів pharmaSuisse Мартина Ругглі заявила, що у Швейцарії не хватає ряду серйозних ліків. За її словами, аптеки щодня шукають альтернативні медикаменти та аналоги оригінальних засобів. Це створює серйозну напругу і віднімає багато часу, — підкреслила експерт.

В кінці січня один з найбільших виробників європейських медичних препаратів — компанія Sandozповідомила про напружену ситуацію на ринку з поставками у фармацевтичній галузі країни Європи. Проблеми в фармацевтичних компаніях, що почалися ще під час пандемії коронавірусу, зараз ускладнилися інфляцією та енергетичною кризою.

На фоні дефіциту Мінфін США попри санкції дозволив угоди з РФ щодо купівлі-продажу добрив, продовольства та ліків.

Ще в листопаді 2022 року видання Bloomberg повідомило про нестачу в США звичайних дитячих антибіотиків – амоксициліну. Про брак медикаментів розповіли представники американського управління з контролю за продуктами та ліками (FDA). За їх даними, у компаній, що займаються реалізацією амоксициліну, залишився обмежений запас препарату.

«Чотири фармацевтичні виробники, які продають майже весь амоксицилін у США, обмежили поставки деяких доз рідкої форми ліків, які в основному використовуються для лікування дітей», – пояснюють автори Bloomberg. Цей антибіотик зазвичай призначають при лікуванні таких захворювань, як вушні інфекції та фарингіт.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “В США дефіцит антибіотиків і дитячих ліків

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *