В США скасували мито на сталь з України

Міністерство торгівлі США оголосило в понеділок, 9 травня тимчасове скасування мит на українську сталь у зв’язку з вторгненням Росії в Україну.

Як зазначила голова міністерства Джина Раймондо, металургія відіграє ключову роль в економіці України. До слова, на Україну припадає лише 1% експорту сталі США.

У пресрелізі міністерства зазначили, що мита, запроваджені у 2018 році, не діятимуть протягом року, а метою цієї акції є зміцнення української економіки, де в металургійній промисловості зайнято майже 8% всіх робітничих професій.

Мито 25% на сталь майже з усіх країн були нав’язані адміністрацією тодішнього президента США Дональда Трампа. Минулого року адміністрація Байдена зняла більшість мит на сталь з Євросоюзу, а в лютому 2022 року – з Японії.

«Щоб металургійні заводи продовжували служити економічним рятівним колом для українців, вони повинні мати можливість експортувати сталь. Оголошене сьогодні рішення є сигналом для українців, що ми зобов’язані допомогти їм розвиватися в умовах агресії РФ, і що їхня праця створить сильнішу Україну сьогодні, так і в майбутньому», – сказала міністр Раймондо.

Як наголошується в пресрелізі, багато українських металургійних заводів, попри те, що сильно постраждали від російських бомбардувань, не припиняли платити зарплатні своїм працівникам, а деякі з них також надають їм притулок. Частина заводів відновили виробництво.

Одним із символів війни став металургійний комбінат «Азовсталь» у Маріуполі, останній пункт українського опору в обложеному місті.


Світлина: Mr. Kosal / Shutterstock

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *