В США засудили українського хакера до 13 років в’язниці за кібератаки групи REvil

Федеральний суд у Сполучених Штатах виніс обвинувальний вирок громадянину України у справі про кібератаки відомої хакерської групи REvil. 24-річного чоловіка засуджено до 13 років і 7 місяців ув’язнення та штрафу в розмірі 16 мільйонів доларів за участь у понад 2,5 тисячі атак із використанням шкідливих програм-вимагачів. Про це повідомило Міністерство юстиції США у середу, 1 травня.

Обвинувачений визнав свою провину

Засуджений був затриманий у 2021 році в Польщі в рамках глобальної операції проти хакерських угруповань, які здійснювали кібератаки за допомогою програм-вимагачів. У 2022 році його екстрадували до США, і він визнав себе винним у змові з метою вчинення шахрайства, відмивання грошей та заподіяння шкоди комп’ютерним системам, які підлягають захисту.

За словами заступниці Генерального прокурора Ніколь Арджентьєрі, засуджений та його спільники зламали тисячі комп’ютерів по всьому світу, зашифрували їх за допомогою програми-вимагача та вимагали викупи на загальну суму понад 700 мільйонів доларів. При цьому вони погрожували оприлюдненням даних своїх жертв у разі їхньої відмови заплатити викуп.

Серед злочинів, скоєних REvil, — атака у 2021 році на американського розробника програмного забезпечення Kaseya, яка мала масштабні наслідки й зачепила значну кількість компаній принаймні у 17 країнах. Зокрема, у результаті цієї кібератаки шведська мережа супермаркетів Coop була вимушена тимчасово закрити більшість своїх філій через збої в касовій системі.

Вважається, що хакери REvil діяли з території Росії. У листопаді 2021 року США внесли до «чорного списку» хакерів REvil з Росії та України. У січні 2022 року Росія заявила про ліквідацію REvil на вимогу США, а кількох імовірних членів угруповання було заарештовано.

Широкомасштабні кібератаки та вимагання викупу

За даними американського правосуддя, група REvil поєднувала методи вимагання викупу та прямого шантажу для збагачення. Їхні напади зачіпали не лише комерційні компанії, постачальників та установи різного масштабу, але й державні відомства та об’єкти критичної інфраструктури.

Як зазначають у Мін’юсті США, осуджений українець належав до ядра хакерської групи, безпосередньо брав участь у розробці шкідливого програмного забезпечення REvil та координував десятки атак. Винесений йому вирок став одним із наймасштабніших у справах, пов’язаних із кіберзлочинністю.

Своїми рішучими діями американська влада прагне продемонструвати нетерпимість до кібершахрайства найвищого ґатунку, яке завдає мільярдних збитків підприємствам та організаціям в усьому світі. Проте питання притягнення до відповідальності головних фігурантів, що могли діяти на території Росії, залишається відкритим.

Рішуча боротьба з такою кіберзлочинністю потребує розширення міжнародної співпраці та впровадження глобальних механізмів стримування хакерських угруповань.

Джерело: DW

Хакери заволоділи базою з ДНК-даними майже 7 млн американців

Колишній хакер ЦРУ засуджений до 40 років в’язниці за передачу секретів WikiLeaks

Black Basta — крило російської кібербанди Conti, викрали понад $100 млн

Читати також:

Світлина згенерована за допомогою ШІ

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *