В Теннессі вчителям дозволять носити зброю у школах

Генеральна Асамблея штату Теннессі, яка є законодавчим органом, у рамках боротьби з масовими розстрілами ухвалила закон, що дозволяє шкільним викладачам мати при собі вогнепальну зброю. За це проголосувала республіканська більшість в обох палатах Асамблеї. Закон ще не підписав губернатор Білл Лі, і противники присутності зброї у школах намагаються використати цей проміжок часу, щоб домогтися скасування нового акту.

Особливо гострі суперечки викликав пункт, згідно з яким, крім адміністрації, ані шкільний персонал, ані учні не знатимуть, хто з викладачів озброєний. Прихильники законопроєкту стверджують, що він допоможе захистити школи у разі нападу озброєного зловмисника. Вони наводять приклади минулих трагедій, коли наявність вогнепальної зброї у вчителів могла врятувати життя.

Противники ж переконані, що присутність зброї у школах лише посилить ризики та може призвести до нових інцидентів через випадкові постріли або доступ учнів до зброї. Вони також порушують питання психологічного впливу на дітей, коли їх навчатимуть озброєні особи. Профспілка вчителів штату закликала губернатора накласти вето на закон.

Суперечки точаться й навколо вимог до викладачів, яким буде дозволено носити зброю. Зокрема, чи потрібно їм проходити спеціальне навчання з поводження зі зброєю та відпрацьовувати сценарії надзвичайних ситуацій. Деякі виступають за обов’язкове періодичне перенавчання для підтримки необхідних навичок.

Прибічники нового закону наголошують на праві громадян на самооборону згідно з Другою поправкою до Конституції США. Вони переконані, що відповідальні та належним чином підготовлені вчителі зі зброєю зможуть врятувати життя у критичних ситуаціях.

Водночас опоненти стверджують, що школи мають бути безпечними місцями для дітей, вільними від зброї. На їхню думку, вирішення проблеми насильства вимагає комплексного підходу: посилення контролю за обігом зброї, покращення виявлення психічних розладів, боротьби з бідністю тощо. Вони застерігають, що легалізація зброї у школах лише призведе до ескалації насильства.

Теннессі став вже 30-м штатом США, який на рівні законодавства дозволив окремим категоріям шкільних працівників носити вогнепальну зброю при виконанні службових обов’язків. Проте умови та обмеження різняться залежно від штату. Активісти обох таборів сподіваються, що ця тема виллється в загальнонаціональну дискусію і вплине на політику федерального уряду в питаннях контролю за зброєю та запобігання насильству зі смертельними наслідками у школах.

Джерело: Voice of America

Читати також:

У Нешвіллі жінка влаштувала стрілянину в школі: шістьох людей вбито

Щодня від вогнепальної зброї у США гинуть близько 60 осіб

В Оклахомі під час шкільного матчу сталася смертельна стрілянина (+Відео)

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *