В університетах США поширюються протести проти дій Ізраїлю у Газі

Акції на підтримку палестинців, подібні до тих, що минулого тижня влаштували студенти Колумбійського університету, відмовившись припинити протести проти дій Ізраїлю у Газі, попри тиск керівництва та арешти, поширилися в усій країні. Студенти різних коледжів організовують аналогічні демонстрації.

В одному з останніх інцидентів у четвер поліція втрутилася, коли студенти Принстонського університету в Нью-Джерсі почали розбивати наметове містечко. На відео поліцейський каже студентам: «Ви всі порушуєте політику університету. Ці намети мають бути негайно демонтовані». Протестувальники скандували: «Волю Палестині!»

У сусідньому Массачусетсі поліція із застосуванням сили розігнала табір студентів Емерсон-коледжу в Бостоні та заарештувала понад 100 осіб. Керівництво коледжу скасувало всі заняття на четвер.

Студенти Гарвардського, Тафтського університетів та Массачусетського технологічного інституту також розбили аналогічні табори.

Тим часом поліція Атланти розігнала вранці у четвер табір на кампусі Університету Еморі.

У Вашингтоні сотні демонстрантів зібралися біля Університету Джорджа Вашингтона, закликаючи навчальні заклади відмовитися від інвестицій у компанії, пов’язані з Ізраїлем, та скасувати дисциплінарні звинувачення проти студентів, які підтримують палестинців.

Минулого тижня напруженість на манхеттенському кампусі Колумбійського університету посилилась, коли міська поліція заарештувала понад 100 пропалестинських протестувальників.

Керівництво університету вирішило перейти на гібридне навчання до кінця семестру. Університет продовжив термін для демонтажу наметів до ранку п’ятниці.

«Я засуджую антисемітські протести, — сказав у понеділок президент США Джо Байден. — Я також засуджую тих, хто не розуміє, що відбувається з палестинцями».

Американська група захисту прав палестинців подала федеральну скаргу про порушення громадянських прав проти Колумбійського університету після масових арештів антивоєнних протестувальників.

Подібні сцени розгорталися цього тижня від Коннектикуту й Іллінойсу до Техасу та Каліфорнії. У Єлі поліція заарештувала 48 протестувальників, які відмовилися залишити наметовий табір. У Техаському університеті сотні протестувальників зіткнулися з поліцією, десятки студентів заарештовано.

«Зараз відбуваються арешти, і вони триватимуть, поки натовп не розійдеться, — написав губернатор Техасу Грег Ебботт. — Ці протестувальники мають сидіти у в’язниці. Антисемітизм у Техасі терпіти не будуть».

Джерело: Voice of America

Читати також:

Поліція затримала понад сотню пропалестинських активістів в Колумбійському університеті

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *