Последние новости
В уряді США працюють над спрощенням в’їзду в країну для  українських біженців

Адміністрація Джо Байдена планує цього тижня розпочати роботу над прискоренням та спрощенням процесу переселення до США українських біженців.

Про це повідомили в середу, 23 березня журналісти Reuters.

Першими по спрощеній процедурі зможуть виїхати громадські активісти, журналісти та члени ЛГБТК-спільноти. Ініціатива також прискорить оформлення віз для родичів громадян США, мова йде про возз’єднання українців із членами сімей, які мешкають у США.

Які саме механізми застосує президент Джо Байден для прискорення в’їзду українців, поки неясно, — пишуть американські ЗМІ.

Білий дім розглядає так званий гуманітарний пароль («humanitarian parole»), що не гарантує надання постійного правового статусу та програму «Пріоритет-2», що застосовують для афганців та інших осіб, які рятуються втечею із зон воєнних дій. Ці заходи будуть включені в низку зусиль, щоб допомогти українцям, які намагаються потрапити до Сполучених Штатів через чинні шляхи легальної імміграції.

На разі неясно, скільки вимушених переселенців з України могли б отримати допомогу в рамках нових заходів США. Законодавці та адвокатські групи закликали адміністрацію президента-демократа Джо Байдена зробити більше, щоб допомогти українцям, які хочуть знайти притулок у Сполучених Штатах.

Понад 3,5 мільйона українців виїхали з країни після того, як Росія віроломно вдерлася 24 лютого на територію України”, — за даними Агентства ООН у справах біженців, що стало найбільшою кризою біженців у Європі з часів кінця Другої світової війни.

Лише сім українських біженців були переселені в Сполучені Штати з 1 по 16 березня, так свідчать внутрішні дані Держдепартаменту США.

Речник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив під час брифінгу у вівторок, що адміністрація працює над тим, щоб полегшити возз’єднання українських сімей, але не надав більше деталей.

За даними Держдепартаменту, Сполучені Штати прийняли 514 українських біженців у січні та лютому напередодні вторгнення РФ.

Адміністрація Байдена заявила, щоб біженці не намагалися подавати документи на туристичні візи в США, які призначені для короткочасного перебування.

Деякі українці вирушили на кордон США та Мексики, щоб попросити притулку на прикордонних пунктах пропуску. Декільком особам таки дозволили в’їхати та отримали однорічний статус умовно-дострокового звільнення («гуманітарний пароль»).

Українці за кордоном також можуть подати заяву на гуманітарне умовно-дострокове звільнення, що дозволяє людям в’їжджати в США в екстреному порядку, навіть якщо у них немає легальної візи. Але ця програма повільно обробляє запити через десятки тисяч заявок від афганців, які намагаються втекти з контрольованого Талібаном Афганістану та інших осіб з Близького Сходу, які шукають політичного притулку.Світлина: відкриті соціальні мережі

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *