Вашингтон та Київ оголосили про будівництво в Україні міні-АЕС

Переваги малих модульних реакторів – їхня транспортабельність та мобільність. Малий модульний ядерний реактор – це мініверсія атомної станції, яку можна поставити де завгодно. Даний реактор може генерувати до 60 мегават енергії. Для порівняння, один енергоблок Запорізької АЕС генерує 1000 мегават. Малий модульний реактор енергії може надати до 60 000 квартир, тобто, фактично, це невелике місто.

Вашингтон і Київ оголосили про запуск проєкту з будівництва в Україні малого модульного реактора, який є міні-АЕС», — повідомила у Facebook український посол у США Оксана Маркарова.

«На 27-й Конференції ООН з клімату спецпредставник президента США з клімату Джон Керрі та міністр енергетики України Герман Галущенко оголосили про запуск пілотного проєкту з будівництва в Україні малого модульного реактора», — написала Маркарова.

Перевага малих модульних реакторів – у їхній транспортабельності та мобільності. Такі споруди можна розмістити у місцях, які не підходять для традиційних АЕС.

«Поки російські варвари ведуть проти нас несправедливу війну і намагаються зруйнувати нашу інфраструктуру, Україна не лише працює над захистом та швидким ремонтом/заміщенням зруйнованого, але вже планує нарощувати інноваційну енергетику етичної системи», – заявила посол.

Партнерами-учасниками пілотного проєкту стали міжнародний консорціум Аргонської національної лабораторії, НАЕК «Енергоатом», РНБО України та ГЦБ, а також приватний комплекс Anies Clark Seed, Doosa Energy, FuelCell Energy, IHI Corporation, JGC Corporation, C&T та Starfire Energy.

Оксана Маркарова також повідомила, що спецпредставник Керрі анонсував запуск нової ініціативи «Проєкт Фенікс», спрямованої на прискорення передачі вугільних електростанцій у Центральній та Східній Європі до ММР.

Деталі

Щодо розмірів, то в діаметрі реактор має близько 4 м та близько 20 м у висоту. Він завантажується у басейн, який побудований за певними технологіями, для охолодження ядерного палива. Процес охолодження відбувається значно швидше, ніж на атомній станції. На будівництво малого ядерного реактора потрібно значно менше часу, ніж для АЕС.

Будівництво звичайної атомної станції триває 10 років, від проєктної документації до моменту завантаження палива в реактор. І це в разі, якщо все йде за планом. ММР складається із модулів, а на їх побудову йде набагато менше часу. Крім того, такі реактори можливо будувати на 3D-принтері. 

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *