Ефективність вакцин проти COVID-19 від Pfizer і Moderna висока і складає 94,5 відсотка, і відповідно 95,9 відсотка одразу після щеплення. А на скільки падає захист після двох місяців?
Через два місяці після вакцинації захист знижується до 66,6 відсотка для Pfizer, а після семи місяців до 80,3 відсотка для Moderna — показало дослідження, проведене в США.
Медичний журнал New England Journal of Medicine повідомляє про дев’ятимісячне дослідження, проведене в Північній Кароліні. Тривалість захисту, яку забезпечують вакцини проти COVID-19, важко визначити кількісно. Невідомо, чи було збільшення кількості інфекцій у людей, вакцинованих влітку та на початку осені 2021 року, пов’язано зі зниженням імунітету з часом, появою варіанту B.1.617.2 («Дельта»).
Дослідники з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл у США та їхні колеги порівняли ефективність трьох вакцин проти COVID-19: дводозових препаратів Pfizer/BioNTech (BNT162b2) і Moderna (mRNA-1273) і однодозових. вакцина Johnson & Johnson (Ad26.COV2.S). Astra Zeneca не використовується в США.
Як нові варіанти коронавірусу впливають на ефективність вакцини?
Учені зазначають, що проводили дослідження в період домінування «Альфа»- й «Дельта»-штамів коронавірусу, коли «Омікрон» ще не поширився.
Проаналізовані дані щодо вакцинації та результатів COVID-19 протягом дев’яти місяців (з 11 грудня 2020 р. по 8 вересня 2021 р.) для приблизно 10,6 мільйона жителів Північної Кароліни, об’єднані в систему нагляду за COVID-19 Північної Кароліни Coronavirus Vaccine Management System. Оцінено ефективність вакцин щодо зниження ризику зараження COVID-19, госпіталізації та смерті.
Для вакцин Pfizer та Moderna ефективність проти COVID-19 склала 94,5% о і 95,9 відсотка. Через два місяці після вакцинації захист знизився до 66,6 відсотка для Pfizer, а через сім місяців до 80,3 відсотка для Moderna. На думку фахівців, нові мутації вірусу можуть впливати на зниження ефективності захисту від інфекції.
У випадку однодозової вакцини (Johnson & Johnson) ефективність проти COVID-19 склала 74,8% через місяць, захист знизився до 59,4 відсотка через п’ять місяців.
Усі три вакцини виявилися ефективними для запобігання госпіталізації та смерті, хоча дві вакцини мРНК забезпечували вищий рівень захисту, ніж вакцина Johnson & Johnson.
Автори дослідження зазначають, що дані про інфекційні захворювання та реєстри вакцин із комплексних загальнодержавних систем нагляду корисні для перевірки ефективності вакцини в майбутньому. З додатковими даними подальшого спостереження можна буде оцінити не тільки ефективність оригінальної серії вакцин через, наприклад дев’ять місяців, але й ефективність ревакцинаційних програм та потребу в додаткових бустерних дозах.
Світлина: Shutterstock
1 thought на “Вчені США порівняли ефективність вакцин Pfizer і Moderna: оголошено результати, яка вакцина краща”