Вчені зафіксували велику білу акулу біля узбережжя Нью-Джерсі

Велика біла акула вагою майже півтонни, яку біологи з організації OCEARCH назвали Ironbound, виринула з глибин океану біля берегів Нью-Джерсі.

Зараз ця особина мігрує на північ у пошуках районів, багатих на рибу.

Вчені з OCEARCH вперше зіткнулися з білою акулою вагою 453 кг у 2019 році. Акулу назвали «Залізний» (Ironbound). Звідки прізвисько? Вперше біологи зафіксували хижака поблизу Західного залізного острова, що у Канаді. Потім акулу спіймали та помітили маячком, щоб організація могла відстежувати шляхи її міграції.

Кожного разу, коли акула виходить з океану, передавач надсилає інформацію про її місцеперебування. Так було і 28 квітня близько 22:30. Поблизу Нью-Джерсі сплив хижак довжиною 3,7 метра, акулу зафіксував пристрій стеження. Передавачі мають похибку, що означає, що точне розташування могло відрізнятися на кілька метрів.

«Ми вважаємо, що сезон розмноження закінчився, і Ironbound рухається на північ, щоб дістатися до багатих кормових угідь і набрати вагу на наступний рік», — сказав CNN Боб Х’ютер, головний науковий співробітник OCEARCH.

Всього Ironbound проплив 20 921 кілометр відтоді, як був встановлений на ньому передавач. Джерело фото: CNN

Міграції великої білої акули

Боб Х’ютер пояснив, що великі білі акули щороку мігрують через Атлантичний океан. Вони проводять літо в північних водах поблизу Канади, а взимку їх можна зустріти аж до східної частини Мексиканської затоки.

«Міграція – це, звичайно, адаптація до сезонних змін температури до місця, де вони харчуються», – пояснив Х’ютер.

Цей вид є важливою складовою морської екосистеми. — Акули існують близько 400 мільйонів років. У багатьох випадках вони займають позицію вершинного (альфа) хижака в морському харчовому ланцюзі. Як і на суші, вони відіграють важливу роль у підтримці здоров’я та балансу харчової мережі”, — підкреслив вчений.

Великих білих акул називають акулами-людожерами. Вони пов’язані з культовим фільмом «Щелепи». – Їх часто зображують бездумними вбивцями, які люблять людське м’ясо. Насправді це не відповідає дійсності, ми просто схожі на їхню їжу», – розповіла в інтерв’ю Live Science Лора Раян, дослідниця з Університету Маккої в Австралії.

Біологія виду

Велика біла акула (Carcharodon carcharias) — єдиний представник роду Carcharodon, що живе сьогодні. Це космополітичний вид, тобто він зустрічається в більшості теплих (тропічних і помірних) водах.

За даними Міжнародного союзу охорони природи (IUCN), білі акули є загроженим видом, чисельність якого з роками скорочується. Хоча ці акули технічно не знаходяться під загрозою зникнення, існує ризик отримати цей статус через пару десятків років внаслідок людської діяльності, такої як надмірний вилов риби.


Джерело: Science Alert, CNN
Джерело основного фото: Shutterstock

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *