Вибори в США: це Трамп винен у поганих результатах республіканців?

8 листопада в США пройшли напіввибори, на яких американці вирішили розділити владу в Конгресі, тобто двопалатному парламенті Сполучених Штатів. Всупереч опитуванням і експертам, республіканці не здобули розгромної перемоги. Результати виявилися рівними, що сприймається як успіх Демократичної партії, а «республіканці наближаються до тонкої червоної лінії, за якою панує хаос».

Що не врахували експерти, які пророкували тріумфальну перемогу республіканців?

Уявлення про очікуваний успіх республіканців зросло з публікацією нових досліджень, які показують, що виборців найбільше хвилюють економічні проблеми, такі як інфляція та високі ціни на пальне. Це було на користь Республіканської партії, яка, на думку значної частини американців, краще справляється з економічними проблемами. Здавалося, що на цих виборах світоглядні питання відійшли на другий план. Однак, на диво, цього не сталося. Під час голосування багато виборців керувалися саме ідейним ставленням щодо рішення Верховного суду, який посилив закон про аборти. Це і відгукнулося республіканцям.

Також мало хто прогнозував, що молодь так масово піде на вибори. Вони допомогли демократам?

Молоді американці не є дисциплінованими виборцями та найменше зацікавлені в проміжних виборах. Однак цього разу вони пішли на вибори, тому що їх мобілізувала тема закону про аборти та загрози демократії. Крім того, вони відчувають себе все більше покинутими владою, а демократи спокусили їх соціальними вимогами та інтересом до проблем, які турбують цю групу – зростанням вартості освіти чи кліматична політика. Крім того, нещодавно президент оголосив про скасування деяких студентських позик.

Чи були республіканці розчаровані тим, що багато з них відкрито кинули виклик результатам виборів 2020 року? Наприкінці кампанії демократи заявили: ми визнаємо, що ми не ідеальні, але вони загрожують основам нашої країни.

Зазвичай республіканці мають більш мобілізований електорат. Але цього разу ліберальні виборці були приведені в «боєготовність». Дійсно, вони визнали, що безпека демократії знаходиться під загрозою і країну потрібно врятувати. Американці пам’ятають кадри минулого 6 січня, коли фанати Трампа штурмували Капітолій. Це безпрецедентна подія, яка досі залишається у свідомості американців як дуже тривожний сигнал про те, що демократія не дається раз і назавжди. Республіканці, підриваючи результат виборів, небезпечно наблизилися до тонкої червоної лінії, за якою хаос. Виявилося, що американці віддають перевагу стабілізації, а революція виявилася надто клопіткою справою.

Тож, схоже, програв Дональд Трамп, який розпалив негативні емоції та підтримував кандидатів, які повторювали за ним, що вибори 2020 року були сфальсифіковані.

Трамп брав участь у передвиборчій кампанії багатьох кандидатів-республіканців, які зрештою зазнали невдачі. Найяскравіший приклад був у Пенсільванії, де він рішуче підтримав Мехмета Оза на виборах у Сенат, і його розгромив демократ Джон Феттерман. Безсумнівно, Трамп це найбільший програш цих виборів, однак на президентських виборах його виборці масово не відвернуться від нього. Однак політики в оточенні колишнього президента зараз розгублені. Республіканці будуть запитувати себе, чи Трамп все ще має той шарм, який може їм допомогти. Вони щойно зрозуміли, що підтримка Трампа не гарантує успіху, оскільки він не володіє ключем до сердець і розуму виборців, як це здавалося донедавна.

Лідерам республіканської партії вистачить сил затьмарити Трампа та знайти заміну лідера?

Нагадаємо, формально Трамп не займає жодної посади в партії. Тож із суто технічної точки зору це не буде проблемою. Але є ще багато важливих республіканців, яких називають «людьми Трампа». Питання в тому, чи залишаться вони йому тепер вірними. Якщо вони почнуть дистанціюватися від нього, це буде початком кінця для Трампа в партії. На перший погляд, це також небезпечний сценарій. Колишній президент може почати грати у власну гру і підбурити ще більш радикальних прихильників. На цю мить Дональд Трамп все ще має дуже сильні позиції в Республіканській партії.

Великим переможцем став республіканець Рон ДеСантіс, який балотувався на переобрання губернатором Флориди. Він виграв, відійшовши від демократа на кілька процентів. Це нова велика зірка Республіканської партії?

У США дуже серйозно сприймають сценарій висунення в президенти у 2024 від республіканців ДеСантіса. Насправді ДеСантіс повільно входить у національну кампанію своїми заявами. Він пафосно цитує Черчилля і поширює власне бачення консерватизму. Трамп також серйозно ставиться до популярності ДеСантіса і вже атакував його. Він сказав, що має незрівнянно вищу підтримку серед виборців-республіканців і сказав, що знає секрети про губернатора Флориди, яких не знає навіть його дружина.

У чому головна відмінність Рона ДеСантіса від Дональда Трампа?

ДеСантіс деякий час тому відправив літаки іммігрантів до Массачусетсу. Таким чином він хотів викрити лицемірство політиків з ліберальним ставленням до нелегалів. Він заявив, що якщо їх підтримали, то повинні про них піклуватися. Він дуже радикальний і несе популістські гасла, але попри все — на відміну від Трампа — стиль ведення політики укладається в канони, до яких звикли американці. Також немає в нього свого електорату серед мало освічених американців через відмінну освіту і військову кар’єру. Крім того, він вільний від проблем із законом, тому колишній президент міг би просто виключити його з боротьби за повернення в Білий дім.

Джо Байден вже переміг?

Мабуть, він глибоко зітхнув із полегшенням. Деякий час він виступає в ролі прихильника демократії, закликаючи американців відстоювати її на виборах. Дійсно, це комюніке спрацювало, але він зможе претендувати на хороші результати від Демократичної партії. Виборці показали, що йому довіряють, але також хвилюються через його поважний вік. В опитуваннях рейтинги Байдена знаходяться на тривожно низькому рівні, і це навряд чи зміниться найближчим часом.

Демократи втратили більшість у Палаті представників, але захистили її в Сенаті. Чи зможе в такому випадку президент виконати свої передвиборчі обіцянки?

Досі демократи мали перевагу в обох палатах, і все ж Джо Байден мав величезні проблеми з проходженням своїх законопроєктів через Конгрес. Деякі однопартійці кидали йому під ноги поліна, в т.ч. відомий сенатор із Західної Вірджинії — Джо Манчін, який блокує «зелені» законопроєкти. Якщо він втратить підтримку верхньої палати, то Байдену звичайно, буде ще важче. Однак варто зазначити, що Байден кілька десятиліть пропрацював у Сенаті. Він походить із культури пошуку позапартійного порозуміння.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Вибори в США: це Трамп винен у поганих результатах республіканців?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *