Вибори в США: розпочався підрахунок голосів виборців

На проміжних виборах у США триває підрахунок голосів. І нашим, і вашим: Сенат – демократичний, Конгрес – республіканський? Втім, процес триває, інтрига зберігається. Для українців підсумки цих виборів важливі в питанні, чи збережеться двопартійна підтримка активної та предметної допомоги України у боротьбі з російським агресором.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

У Сполучених Штатах закрилися останні виборчі дільниці, де американські громадяни голосували на проміжних виборах. Почався підрахунок голосів, який за оцінкою прессекретаря Білого дому Карін Жан-П’єр займе кілька днів.

Близько 40 мільйонів виборців проголосували достроково за допомогою бюлетенів, які вони відправили поштою. Провідні американські ЗМІ вже розпочали публікацію результатів екзитполів. Більшість із них поки що говорить про майже рівний розподіл місць між республіканцями та демократами в обох палатах Конгресу.

На кону – всі 435 місць у Палаті представників та 35 зі 100 місць у Сенаті. Під час підрахунку голосів буде визначено, чи отримають республіканці контроль над Конгресом, що дасть їм право блокувати більшу частину стратегії адміністрації Джо Байдена у наступні 2 роки.

Голосування завершилося вчора о 20:00 за місцевим часом у більш ніж 20 південних, центральних та східних штатах, включаючи Алабаму, Коннектикут, Делавер, Флориду, Іллінойс та Мен. Виборчі дільниці також закрилися у Массачусетсі, Міссісіпі, Міссурі, Нью-Гемпширі, Нью-Джерсі, Оклахомі, Пенсільванії, Род-Айленді та Теннессі. Голосування також завершилося у деяких округах Канзасу, Мічигану та Техасу.

Демократи близькі до контролю над Сенатом: за даними телевізійного каналу CNN, представники цієї партії забезпечили собі вже 48 місць у верхній палаті, республіканці контролюють 47 місць. У боротьбі за Конгрес республіканці зберігають перевагу – 192 місця проти 169 місць у демократів.

Як ми повідомляли раніше, демократам для перемоги треба набрати щонайменше 50 місць.

Слід зазначити, що вибори до Конгресу США відбуваються раз на два роки та називаються проміжними, оскільки вони припадають приблизно на середину терміну повноважень президента США і можуть мати такий самий великий вплив на напрямок руху країни, як і перегони за пост президента. 2022 року вони випадають на середину президентського терміну Джо Байдена.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “Вибори в США: розпочався підрахунок голосів виборців

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *