Відновлення руху в балтиморському порту: «Далі» відбуксирували до морського терміналу

Багатотижневий морський трилер в американському місті Балтимор, штат Мериленд, нарешті добігає кінця. 948-футове вантажне судно «Далі», яке застрягло у річці Патапско після зіткнення з мостом імені Френсіса Скотта Кі та його обвалення, нарешті вивільнили в понеділок вранці. Про це повідомило Інженерне командування армії США.

Це масштабний крок у зусиллях з рятувальної операції та відновлення роботи пошкодженого порту Балтимора. Після звільнення буксири супроводили судно до місцевого терміналу.

Ця подія сталася майже через вісім тижнів після того, як технічно несправне судно протаранило міст, спричинивши його обвалення та загибель шести будівельників. Інцидент перекрив доступ до порту та зруйнував частину міжштатної автомагістралі I-695.

Об’єднане командування, що відповідає за ліквідацію наслідків катастрофи на мосту Кі, визначило пріоритетом відновлення повної глибини та ширини судноплавного каналу Форт-Мак-Генрі. Це дозволить відновити доінцидентні схеми руху суден до порту і з нього. Команда планує завершити ці роботи до кінця травня.

Процес вивільнення судна та рятувальна операція були делікатними та небезпечними, включаючи використання гігантських плавучих кранів для переміщення уламків і контейнерів, а також вибухівки для розбирання тонн зім’ятої сталі та залишків мосту.

Перед операцією необхідно було підготувати судно: відпустити якорі, збалансувати осадку шляхом зміни ваги баласту та ретельно оглянути корпус на предмет перешкод. Операція була розрахована на використання високої припливної хвилі.

Переміщення судна завдовжки з три футбольних поля до терміналу Сігірт наблизило Об’єднане командування до відкриття федерального судноплавного каналу. Судно рухалося зі швидкістю однієї милі на годину.

На терміналі з борту «Далі» вивантажать будь-які залишки уламків, після чого їх відправлять на переробку чи утилізацію у Сперроуз-Пойнт.

Гідравлічний кран видалить також уламки мосту, застряглі на дні річки Патапско, остаточно розчистивши фарватер.

22 члени екіпажу «Далі» залишалися на борту з моменту аварії 26 березня, оскільки не мають відповідних віз для висадки на берег. Вони покладаються на доставку провізії волонтерськими організаціями.

Поки неясно, чи зможе технічно несправне судно відновити плавання та залишити порт Балтимора після всіх необхідних ремонтних робіт.

Розслідування та позови після обвалу мосту тривають. ФБР та Національна рада з безпеки на транспорті проводять окремі розслідування інциденту. Балтимор подав позов проти власників та керівників «Далі», звинувативши їх у недбалості. Генеральний прокурор Мериленду уповноважений залучити зовнішні юридичні фірми для підтримки у судовому процесі.

Попередній звіт НРБТ вказує, що на «Далі» відбувалися неодноразові збої електроживлення перед виходом з порту та зіткненням. Позов стверджує, що сінгапурські власники дозволили судну вийти з відомими проблемами енергопостачання замість їх усунення, проявивши недбалість.

Драма навколо «Далі» тривала понад два місяці, паралізувавши вантажопотік через стратегічний порт та завдавши значних збитків економіці регіону. Проте складна операція зі звільнення судна відкриває шлях до відновлення нормальної логістики та поступового подолання наслідків транспортної катастрофи.

Джерело: CBS News

Читати також:

Врешті-решт судно Далі буде вивільнене після аварії на Кі-Брідж у Балтиморі

Світлини з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *