Військові навчання Китаю біля Тайваню спричинили стурбованість США

Державний департамент США різко розкритикував масштабні військові навчання Народно-визвольної армії Китаю, що відбулися у Тайванській протоці та навколо острова Тайвань. У відомстві заявили про «глибоку стурбованість» діями Пекіна та закликали китайське керівництво до стриманості.

«Ми рішуче закликаємо Пекін діяти виважено, — наголошується в офіційній заяві Держдепу. — Використання звичайного, рутинного та демократичного переходу влади як приводу для військових провокацій може призвести до ескалації та підриває усталені десятиліттями норми, які забезпечували мир і стабільність по обидва боки Тайванської протоки».

США та їхні союзники, як зазначено у заяві, «пильно стежать» за військовою активністю КНР біля Тайваню та координують спільні дії.

Китай провів дводенні військові маневри навколо острова, імітуючи авіанальоти бомбардувальників та відпрацьовуючи висадку морського десанту. Тайвань засудив ці навчання як «крикливу провокацію». За даними міноборони Тайваню, 26 травня вони зафіксували 62 китайські літаки та 27 кораблів ВМС поблизу острова, зокрема 46 літаків перетнули неофіційну «лінію розмежування» посеред Тайванської протоки.

Офіційний Пекін назвав навчання «покаранням» за інавгураційну промову новообраного президента Тайваню Лая Ін-вена, в якій той заявив, що два береги протоки «не підпорядковуються один одному». Лай неодноразово пропонував Китаю перемовини, але отримував відмову, наполягаючи, що лише народ Тайваню може вирішувати власне майбутнє.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Остін і Пісторіус обговорили ситуацію в Україні та Індо-Тихоокеанському регіоні

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *