Випускники престижного MIT викрали $25 млн в Ethereum за 12 секунд

Двоє братів-випускників знаменитого Массачусетського технологічного інституту (MIT) постали перед американським судом за звинуваченням у крадіжці криптовалюти Ethereum на суму $25 млн усього за 12 секунд. Про це безпрецедентне кібершахрайство повідомило Міністерство юстиції США.

24-річний Антон Пер-Буено та його 28-річний брат Джеймс обвинувачуються у шахрайстві та відмиванні грошових коштів. Прокурори стверджують, що зловмисники скоїли крадіжку у квітні 2023 року, застосувавши технологічно складну й новітню схему, над якою працювали кілька місяців.

«Брати вкрали 25 мільйонів доларів в Ethereum завдяки технологічно витонченій, передовій схемі, яку розробляли протягом місяців, а реалізували за лічені секунди», — прокоментувала заступниця генпрокурора Ліза Монако.

За даними обвинувачення, зловмисники використали спеціалізовані навички, здобуті під час навчання в одному з найпрестижніших університетів світу. Вони шахрайським шляхом отримували доступ до транзакцій в системі Ethereum, що очікували на підтвердження, перехоплювали їх і привласнювали собі кошти жертв. Весь процес займав лише кілька секунд.

«Схема, яку застосовували обвинувачені, ставить під сумнів цілісність самої технології блокчейну», — наголосив прокурор Деміан Вільямс.

Представники Ethereum повідомили, що брати відмовилися повертати викрадені кошти й вжили заходів для їх відмивання.

Тепер кожному з обвинувачених загрожує понад 20 років ув’язнення. Прокуратура вбачає в цій справі перше кіберпограбування свого роду.

Унікальність ситуації полягає не лише в безпрецедентній сумі викрадених коштів та способі злочину, але й у тому, що головними фігурантами виступають випускники надзвичайно престижного технічного вишу. Їхні навички програмування та знання принципів блокчейну ймовірно допомогли їм розробити складну схему пограбування криптосистеми.

Джерело: BBC

Читати також:

Житель Флориди отримав 5 років в’язниці за криптоаферу на $4 млн

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *