
Підтверджено загибель п’яти осіб у районі затоки Тампа-Бей через «м’ясоїдну» бактерію, яка виявлена на пляжах», — повідомляє телеканал Fox News із посиланням на Департамент охорони здоров’я.
Плотоядна («м’ясоїдна») бактерія викликає гнійний целюліт та запалення шкіри, після чого інфекція розноситься кровотоком по всьому організму, і без хірургічного втручання шансів вижити немає.
За даними Florida Health, природне місце існування бактерії Vibrio Vulnificus знаходиться в теплій, солонуватій морській воді, оскільки для її життєдіяльності потрібна сіль. Бактерії зазвичай розмножуються швидше у теплу пору року.
Інфекції є рідкісними, але представники охорони здоров’я кажуть, що людям із відкритими ранами, порізами чи подряпинами слід триматися якомога далі від води.
Цього року від зареєстрованих бактеріальних інфекцій померло п’ятеро людей, у тому числі двоє в окрузі Хілсборо та по одному в округах Паско, Полк і Сарасота. З січня у Флориді було зареєстровано 26 випадків зараження Vibrio Vulnificus. У 2022 році всього було 74 випадки зараження — з яких 17 летальних.
Фахівці центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC) інформують, що деякі інфекції, викликані Vibrio vulnificus, призводять до некротизуючого фасциту, важкої інфекції, коли плоть навколо відкритої рани відмирає. Плотоядні бактерії також можуть призвести до руйнування шкіри та виразок.
Зазначається, що небезпечна бактерія міститься у морській воді, сирих та недоварених продуктах. Vibrio vulnificus також може викликати захворювання у людей, які їдять сирі або недоварені устриці та молюсків, які можуть переносити бактерії збудника. Вона, крім Сполучених Штатів, зустрічається у Південній Кореї та Японії.
Якщо людина заразилася бактерією Vibrio vulnificus через пошкоджену частину тіла і не пройшла вчасно лікування антибіотиками, то буде потрібна ампутація кінцівки. Симптоми інфекції – це блювання, біль у шлунку та розлад травлення. При їх виникненні необхідно негайно звертатися за медичною допомогою.

Зміна клімату сприяє поширенню «м’ясоїдних» бактерій у водах США: вмирає кожен п’ятий заражений
В поширенні смертельної інфекції біля атлантичного узбережжя США вчені звинувачують потепління океанічних вод протягом останніх 30 років. Науковці очікують, що до середини 21-го століття патоген стане більш поширеним у великих населених пунктах, включаючи Нью-Йорк, а до кінця століття бактерії будуть присутніми в кожному штаті Атлантичного узбережжя США, якщо викиди вуглецю будуть збільшуватися.
У період з 1988 по 2016 рік по всій території США було зареєстровано близько 1100 ранових інфекцій від V. vulnificus, у тому числі 159 смертельних випадків, що наголошує на «значному, але недооціненому впливі цього патогену», — стверджують вчені.
За прогнозами, до середини століття кількість щорічних випадків захворювання зросте більш ніж у 2 рази і становитиме 145 порівняно з 61 у період з 2007 по 2018 рік, виходячи зі сценарію із відносно низьким рівнем викидів. І до кінця століття дослідники прогнозують понад 200 випадків на рік.
Читати також:
Прорив лікарів Нью-Йорка: пересаджені нирки свині працюють як свої
ВООЗ попереджає про поширення нового варіанту омікрон-штаму EG.5 («Еріс»)
В Сполучених Штатах розпочато випробування таблеток від раку
Штучний інтелект лікуватиме американців замість лікарів?
Світлина з відкритих джерел