ВООЗ: кожна шоста у світі людина безплідна

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я повідомляють, що у світі 17,5 відсотка дорослого населення безплідні. Це кожен шостий мешканець Землі.

Згідно з новою доповіддю ВООЗ, проблема безпліддя стосується всіх країн як багатих, так і бідних. Фахівці Організації зазначають, що у світі досі немає достатнього рівня діагностики та доступності лікування від безпліддя.

У доповіді зазначаються незначні відмінності за цим показником у країнах з високим, середнім та низьким рівнем доходу. Поширеність безплідності у країнах із високим рівнем доходу становила 17,8 відсотка, а країнах з низьким і середнім рівнем доходу — 16,5 відсотка.

Доповідь ВООЗ охоплює період з 1990 по 2021 роки, проте географічні дані представлені неоднорідно: не вистачає інформації щодо Африки, Східного Середземномор’я та Південно-Східної Азії.

«Велика кількість порушених цією проблемою людей говорить про те, що необхідно розширювати доступ до лікування безпліддя і приділяти цьому питанню більше уваги як у ході досліджень, так і при розробці політики в галузі охорони здоров’я», — говорить генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус. Він зазначив, що безпечний та доступний спосіб стати батьками має бути у всіх охочих мешканців планети.

«Мільйони людей, які звертаються за лікуванням від безпліддя, стикаються з непомірними медичними витратами. Це нерідко стає свого роду медичною «пасткою бідності» для тих, хто страждає від безпліддя», — говорить директор ВООЗ з питань репродуктивного здоров’я та досліджень Паскаль Аллотей.

Фахівці ВООЗ пропонують зайнятися проблемою безпліддя негайно та почати з вивчення цього питання у всіх країнах.

Безпліддя — це захворювання чоловічої або жіночої репродуктивної системи, що визначається неможливістю досягнення вагітності після одного року або тривалішого періоду незахищених статевих контактів. Це захворювання залишає значний негативний соціальний та психологічний вплив на життя безплідних пар, особливо жінок. Воно може призвести до зниження самооцінки, почуття безнадійності, горя та втрати планів на майбутнє, гніву та соціальної стигматизації.

Іноді неможливо пояснити причини безплідності. У жіночій репродуктивній системі безпліддя може бути спричинене: розладом маткових труб; захворювання матки; розладом яєчників та порушенням ендокринної системи. У чоловічій репродуктивній системі безпліддя може бути викликано через травми або інфекції статевих шляхів, гормональні порушення, а також через використання анаболічних стероїдів.

Також на безпліддя впливає спосіб життя — куріння, надмірне вживання алкоголю та ожиріння. Крім того, вплив забруднювачів навколишнього середовища та токсини можуть негативно впливати на репродуктивне здоров’я чоловіків та жінок», — передає ВООЗ.

Читати також:

В США дефіцит антибіотиків і дитячих ліків

Байден підписав закон про розсекречення даних про походження COVID-19

Pfizer купує виробника ліків проти раку Seagen за $43 млрд.

Американська компанія охорони здоров’я CHS повідомила про витік даних майже мільйона пацієнтів

Лікарі в США вимагають зняти з продажу «Терафлю». Препарат небезпечний?

У США збираються вакцинувати медоносних бджіл

У США народилися близнюки із заморожених 30 років тому ембріонів
Джерело: The Epoch Times USA

Фото: pixabay

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *