Последние новости
ВООЗ попереджає про поширення нового варіанту омікрон-штаму EG.5 («Еріс»)

Всесвітня організація охорони здоров’я інформує про стрімке поширення нового варіанта EG.5 омікрон-штаму коронавірусу.

Про це йдеться в опублікованому пресрелізі організації.

Новий штам віднесли до категорії «варіантів, що становлять інтерес» (VOI). Раніше організація визначала його як «варіант, який перебуває під наглядом», вважаючи, що раніше він становив меншу небезпеку здоров’ю людей.

Мутацію «Еріс» стали виявляти у Китаї, США, Великій Британії, а також у деяких європейських країнах та Азії. На даний момент новий підваріант зафіксували у 51 державі. У ВООЗ уточнили, що фахівці не помітили змін, пов’язаних із тяжкістю захворювання. Симптоми такі ж, як і у попередніх штамів: кашель, нежить, лихоманка, біль у горлі та відчуття здавленості у грудях. При цьому Еріс може краще ухилятися від раніше виробленого імунітету.

Штам EG.5 було вперше зареєстровано 17 лютого.

«EG.5 несе додаткову амінокислотну мутацію F456L в шиповому білку в порівнянні з попереднім підваріантом XBB.1.9.2 і XBB.1.5», — наголошується в повідомленні ВООЗ.

У період з 17 по 29 липня поширеність штаму становила 17,4%, аналогічний період у червні демонстрував показники в межах 7,6%. Ця статистика говорить про помітне збільшення.

При цьому ВООЗ оцінила ризик для населення «на глобальному рівні» від штаму EG.5 як низький. Проте в організації припустили, що через свої особливості новий варіант «Омікрон»-штаму «може викликати зростання захворюваності та стати домінуючим у деяких країнах або навіть у всьому світі».

ВООЗ закликала країни ділитися даними про зараження штамом EG.5, а також проводити дослідження змін у тяжкості захворювання на COVID-19.

Колишній голова консорціуму та голова консультативної групи ВООЗ з еволюції вірусів Анураг Агравал розповів, що періодичне зростання випадків захворювання спостерігатиметься в міру зниження імунітету.

ВООЗ скасувала надзвичайну ситуацію щодо COVID-19 5 травня. Тоді голова організації зазначив, що за час пандемії від коронавірусу загинуло 20 мільйонів людей.

Читати також:

Розвідка США не знайшла доказів планового поширення коронавірусу з китайської лабораторії

Випадки народження дітей із патологіями мозку через коронавірус виявили в США

Як коронавірус вплинув на світовий фармацевтичний ринок

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “ВООЗ попереджає про поширення нового варіанту омікрон-штаму EG.5 («Еріс»)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *