Присутність представників українського походження у Конгресі США набуває все більшої ваги, що відкриває нові можливості для посилення українсько-американської співпраці. На цьому наголосив колишній посол України в США Валерій Чалий у своєму інтерв’ю виданню ZN.UA.
За спостереженнями дипломата, електоральні вподобання української діаспори в США традиційно розділяються порівну між демократами та республіканцями. «Вибір політичної сили здебільшого залежить від місця проживання та соціально-економічних інтересів громадян», – пояснює Чалий.
Важливо відзначити, що під час передвиборчої кампанії представники діаспори активно порушували питання підтримки України та надання озброєння на зустрічах як із кандидатами до Конгресу, так і з провідними політиками – Камалою Гарріс та Дональдом Трампом.
«Особливо тішить, що більшість членів українського кокусу в обох палатах Конгресу зберегли свої мандати. Фактично, відсоток переобраних конгресменів з українських кокусів виявився вищим за загальний показник оновлення Конгресу», – наголошує експосол.
Знаковою подією стало розширення представництва американців українського походження у Конгресі. Після обрання республіканки Вікторії Спартц, цього року до законодавчого органу приєднався демократ Євген Відман, уродженець Києва.
Втім, Валерій Чалий застерігає від надмірних очікувань: «Ключовими факторами у прийнятті рішень конгресменами залишаються пріоритети зовнішньої політики безпеки та чисельність української громади в їхніх округах». За його словами, найбільший вплив мають українці, які мешкають у Вашингтоні, Іллінойсі та Огайо. Водночас експосол відзначає зростання впливовості проукраїнських організацій у Каліфорнії.
Джерело та світлина: ZN.UA
Читати також:
Діаспори в США: Мозаїка культур та історія української громади
Топ регіонів США для новоприбулих українців у 2024 році: нові можливості на американській землі
The New York Times: частина біженців з України стають бездомними у США