Врешті-решт судно Далі буде вивільнене після аварії на Кі-Брідж у Балтиморі

Після майже восьми тижнів складних рятувальних та очисних робіт, вантажне судно Далі, яке зіткнулось з мостом Френсіса Скотта Кі у Балтиморі, що призвело до його обвалення, нарешті буде вивільнене в понеділок.

Ця знакова подія відбудеться майже через два місяці після нещасного випадку, який забрав життя шести будівельників, паралізував роботу Порту Балтимору та перекрив автомагістраль І-695.

Як повідомляє Об’єднане командування в суботу, судно буде вивільнене з місця аварії в річці Патапско, де воно залишалося затиснутим під тоннами уламків, і відбуксироване до місцевого морського термінала.

«Процедура вивільнення та транспортування ретельно спланована для забезпечення повного контролю над судном Далі під час його підйому, буксирування та причалювання в місцевому морському терміналі», — заявили в Об’єднаному командуванні.

Очікується, що вся операція з вивільнення судна та його транспортування триватиме не менше 21 години.

Коли відбудеться операція з вивільнення судна Далі?

Згідно з планом, 984-футове судно буде вивільнене вранці в понеділок під час припливу о 5:24 ранку. Підготовчі роботи розпочнуться о 2 годині ночі, щоб Далі змогла скористатися найвищою припливною хвилею для контрольованого транспортування.

Проте підготовка стартує ще в суботу опівдні з відпуску якорів, зниження баласту та ретельної перевірки на наявність перешкод.

Після вивільнення до п’яти буксирів супроводжуватимуть Далі протягом 2,5 миль до місцевого термінала.

На шляху до відновлення повного доступу до Порту Балтимор

Вивільнення судна є величезним кроком у делікатній та складній рятувальній операції, яку очолює Інженерний корпус армії США, для відновлення повного доступу до Порту Балтимор.

З моменту обвалу мосту були відкриті чотири тимчасових судноплавних канали для проходу суден, у тому числі комерційних.

Очікується, що після вивільнення Далі з каналу буде відкритий ще глибший шлях для судноплавства.

Об’єднане командування планує відновити роботу всього судноплавного каналу до кінця травня. Цьому сприятиме видалення уламків мосту, які застрягли на дні річки Патапско, із застосуванням гігантського гідравлічного захвату.

Розслідування продовжується

У попередньому звіті Національної ради з безпеки на транспорті, яка розслідує цю аварію, зазначається, що за кілька годин до зіткнення з Кі-Брідж та виходу з Порту Балтимор на судні Далі було відключене електричне живлення.

Попередній звіт містив огляд фактичної інформації, зібраної під час початкової фази розслідування. Остаточний звіт НРБТ з висновками та рекомендаціями з безпеки очікується через один або два роки.

Джерело: CBS News

Читати також:

У Балтиморі підірвали рештки мосту для відбуксирування судна

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *