Всесвітній день довкілля: боротьба із забрудненням пластиком

Щорічно у світі виробляється понад 400 мільйонів тонн пластику, третина якого використовується лише один раз. Щодня в океани, річки та озера скидають пластик обсягом у 2000 сміттєвозів.

Про це нагадав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерриш у своєму посланні з нагоди Всесвітнього дня довкілля, яке відзначають 5 червня.

«Забруднення спричиняє катастрофічні наслідки, – попередив голова ООН. – Мікрочастинки пластику потрапляють у їжу, яку ми їмо, воду, яку ми п’ємо, та повітря, яким ми дихаємо».

Пластик, зазначив Гутерриш, виробляють з викопного палива – чим більше обсяг пластику, тим більше спалюється викопне паливо і тим гострішою стає кліматична криза.

Але людство має рішення, — нагадав глава ООН. За його словами, минулого року світова спільнота почала переговори про укладення угоди, що має обов’язкову юридичну силу, покликаної покласти край забруднення пластиком.

«Це перспективний перший крок, – вважає Генеральний секретар, – але нам потрібно досягти участі всіх і кожного. Згідно з новою доповіддю Програми Організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕП), забруднення пластиком можна скоротити на 80 відсотків до 2040 року, якщо сьогодні забезпечити повторне використання, перероблення, переорієнтацію та диверсифікацію в рамках відходу від використання пластику».

Антоніу Гутерриш закликав уряди, компанії та споживачів об’єднати зусилля, щоб подолати залежність людства від пластику, сприяти зведенню рівня відходів до нуля та створити циклічну економіку. «Давайте разом збудуємо чистіше, здоровіше та стійкіше майбутнє для всіх», – підсумував своє послання Генеральний секретар ООН.

Історія свята

Всесвітній день довкілля було засновано ООН 15 грудня 1972 року. Тоді ж на Стокгольмській конференції у Швеції встановили дату щорічного святкування – 5 червня. За останні роки цей день перетворився на глобальну екологічну інформаційну платформу для усієї світової громадськості. Його відзначають мільйони людей у різних країнах. Головна мета свята — привернути увагу до проблем довкілля та стимулювати активність щодо його охорони.

У рамках діяльності ООН з 1972 року затверджено та реалізується спеціальна Програма з навколишнього середовища United Nations Environment Programme (ЮНЕП). Вона спрямована на збереження та покращення навколишнього середовища на всіх континентах. Девіз програми: «Навколишнє середовище на користь розвитку». Понад 70 країн світу приєдналися до цього проєкту. Створюється потужний глобальний рух щодо здійснення заходів, спрямованих на запобігання катастрофічним наслідкам кліматичних змін, що тягнуть за собою деградацію екосистем та знищення біорізноманіття на Землі.

Цифри

Деградація екосистем вже впливає на добробут 3,2 мільярда людей, що становить приблизно 40% всього світового населення.

Щороку на Землі через ті чи інші причини втрачається понад 10 млн гектарів лісів.

Близько мільйона видів рослин та тварин можуть зникнути вже найближчим часом.

Через несприятливі природні фактори, кліматичні умови та дії людини приблизно 30% природних прісноводних екосистем вже зникли з території Землі.

Для потреб сільського господарства осушуються водно-болотні угіддя. У всьому світі за останні 300 років було втрачено понад 87% водно-болотних угідь.

У морях та океанах втрачено до 50% коралових рифів і до 90% може бути втрачено до 2050 року.

80% світових стічних вод скидається в океани та річки без очищення.

Виробництво харчів у всьому світі може знизитися на 12% до 2040 року через деградацію земель, внаслідок цього ціни на харчові продукти можуть зрости на 30%.

Приблизно до 2050 року через зміни кліматичних умов та деградацію земель близько 700 мільйонів людей можуть стати емігрантами.

Читати також:

За час пандемії людство виробило близько 8 мільйонів тонн пластикових відходів

Чому люди творять зло і коли людство вигадало війни

Головне агентство з питань клімату США: світ на порозі катастрофи

Війна в Україні завдає тяжких збитків природі

У США збираються вакцинувати медоносних бджіл

Південний захід США накрила аномальна засуха, такого не було останні 1200 років

В ООН заявили про подорожчання продуктів у світі на 28% за рік

На Алясці зафіксували аномальну температуру (+Фото та відео)


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Всесвітній день довкілля: боротьба із забрудненням пластиком

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *