
У США для українців готують приємний сюрприз: українським біженцям з “гуманітарним паролем” можуть дати дозвіл на постійне проживання в Штатах.
Зареєстрований законопроєкт Ukrainian Adjustment Act (Акт про адаптацію українців) в Конгресі США дозволяє українцям з “гуманітарним паролем” залишитися в США та стати постійними жителями. Це надасть їм стабільність і можливість зробити свій внесок у суспільство Америки.

Конгресмен Квіглі сказав, що новий законопроєкт дозволить українцям, які шукали безпеки у США, працювати, зробити внесок у суспільство та “збудувати нове життя в Америці”.
Законопроєкт вже представлено в Конгресі США 7-го червня — H.R.3911 — To provide for adjustment of status of nationals of Ukraine, and for other purposes. Більше про зміст законопроєкту можна почитати ТУТ.
Ми залишаємося в очікуванні подальшої долі даного законопроєкту.

Закон про українську адаптацію є порятунком для українських біженців. Він надасть їм постійне місце проживання, дозволить будувати стабільне життя та робити внесок в американське суспільство.
Безумовно, реєстрація такого законопроєкту є надзвичайно важливим кроком, утім поки що радіти рано — адже законопроєкту необхідно пройти значний шлях до ухвалення — від погодження Конгресу, погодження Сенату і нарешті ухвалення Президентом США.

Варто також зазначити, що усі представники Конгресу, які внесли даний законопроєкт, є демократами.
І хоча, значна частина республіканців теж підтримує українців, є ризики що не всі з них зможуть підтримати даний законопроєкт. На думку окремих правозахисників, необхідно поспішати з прийняттям даного Акту, адже зволікання може призвести до того, що він взагалі не буде ухвалений до президентських виборів в США.

Якщо документ схвалять і підпише президент – українці, які приїхали «гуманітарним паролем» з квітня 2022 року і хто має захист у США ще з 2014 року, отримають можливість проживати у Штатах та отримати грін-карту – тобто статус постійного жителя.
Такий закон було ухвалено стосовно біженців з Афганістану, який підтримали місію США. Один з ініціаторів законопроєкту – конгресмен-демократ зі штату Іллінойс Майк Квіглі – написав у Twitter, що нове законодавство допоможе українцям, які шукають порятунку від російської агресії, отримати стабільність і “внести внесок у свої громади тут, у США”.
Разом із ним авторами ініціативи виступили демократи Білл Кітінґ та Марсі Каптур, а також республіканець Браян Фіцпатрік.

Тексту проєкту закону поки що немає на сайті Конгресу, але його ініціатори привселюдно коментують його зміст.

Представниця демократів Марсі Каптур закликала колег у Конгресі підтримати новий законопроєкт, щоб він пройшов ухвалення у Палаті представників і Сенаті, і швидше опинився на столі президента для його підписання. Законопроєкт для українців створений за зразком закону, що надав подібний статус громадянам Афганістану, які підтримували місію США в цій країні.
За даними американських ЗМІ, які посилаються на Департамент внутрішньої безпеки, DHS, що керує програмою, понад 200 тисяч американців виступили спонсорами українців за програмою U4U.

За офіційними даними, з лютого 2022 року до США в’їхало понад 271 тисячу українців. Приблизно 150 000 українців прибули до США, отримавши тимчасовий захист TPS ще до запуску програми U4U минулого квітня. За програмою “Єдність заради України” U4U приїхали понад 117 тисяч українців.
Тривалість програми U4U – два роки, її термін спливає у квітні наступного року. Тимчасовий захист TPS спливає у жовтні вже цього року. Якщо ці програми не продовжать, багатьом українцям може загрожувати депортація.
Про те, яка різниця між цими двома статусами, можна почитати тут. Якщо програми (за якими дали тимчасовий дозвіл на 2 роки залишатись у США) не продовжать – українцям загрожує депортація.

Президент Джо Байден може продовжити програми, але без офіційного статусу на законодавчому рівні наступний президент США може депортувати українців із країни. Саме тому запропонований законопроєкт є надзвичайно важливим для визначення долі українців, які хочуть залишитися жити в Америці.
Запропонований законопроєкт, якщо його ухвалять і підпише президент, надасть тим українцям, які приїхали з квітня 2022 року та хто має захист у США ще з 2014 року, можливість отримати статус постійного жителя США, — кажуть законодавці.
Світлина з відкритих джерел
1 thought на “Всі українські біженці отримають грін-кард для життя в США”