Вже три американці, що воюють на боці України вважаються зниклими безвісти

Двоє громадян США, жителі штату Алабама, які вирушили в Україну як добровольці для боротьби з російськими військами, зникли безвісти. Члени їхніх сімей вважають, що вони можуть бути у полоні. Про третього зниклого американця заявив 17 червня на пресконференції прессекретар Державного департаменту США Нед Прайс.

39-річний Александр Друке з Тускалузи та 27-річний Енді Хуінь з Хартселла востаннє виходили на зв’язок зі своїми сім’ями 8 червня. Вони сказали, що будуть недоступні протягом декількох днів, але не повідомили подробиць, побоюючись, що їхнє листування буде перехоплено. Обидвоє перебували у районі Харківської області.

За словами членів їхніх сімей та представника Держдепартаменту США, інформація про те, що двоє американців були взяті РФ в полон, поки що не мають офіційного підтвердження.

«На цю мить ми офіційно знаємо від Держдепартаменту, що Енді та Алекс зникли безвісти, – сказала Джой Блек, наречена Енді. – У нас немає жодних підтверджень щодо полону. Очевидно, що чим довше йдуть пошуки, тим більше ми починаємо розглядати інші сценарії».

Офіційний представник міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявила, що Сполучені Штати не зв’язувалися з РФ щодо долі американських бійців. Представник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі заявив, що якщо побоювання підтвердяться, Сполучені Штати «зроблять усе можливе», щоб повернути своїх громадян назад.

39-річний Александр Друке відслужив два терміни в Іраку, востаннє як провідний кулеметник у Багдаді у 2008-2009 роках, а 27-річний Енді Хуінь – колишній морський піхотинець США, який залишив службу у 2018 році.

За словами їхніх рідних, до зустрічі в Україні два американці не були знайомі між собою, але обидва відчули необхідність підтримати Україну, коли наприкінці березня побачили кадри жертв серед цивільного населення після відступу РФ з міст під Києвом. «Були повідомлення про ще одного американця, місцеперебування якого поки що невідоме», — поінформував представник американського відомства.

За його словами, є дані, що третій зниклий перебував в Україні. Прайс зазначив, що Держдеп вивчає ці повідомлення, але поки що не може поділитися подробицями справи. За словами Прайса, уряд США контактує з рідними зниклими громадянами, а також з українською стороною та Міжнародним комітетом Червоного хреста. Інформації, яка б підтвердила факт, що всі три громадяни США потрапити до російського полону, немає.

Нагадаємо, ще не перші американські добровольці, які постраждали у війні, раніше від російської кулі загинув 22-річний колишній морський піхотинець США Віллі Джозеф Кансел.
Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Вже три американці, що воюють на боці України вважаються зниклими безвісти

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *