Як коронавірус вплинув на світовий фармацевтичний ринок

Бренд AstraZeneca зріс у ціні на 77%, Pfizer – на 58%, Johnson & Johnson – на 24%.

Консалтингова компанія Brand Finance опублікувала щорічний рейтинг — Pharma 25. Найдорожчим у світі в цій категорії знову став бренд Johnson & Johnson«, — йдеться у даних дослідження.

«Під час пандемії бренди фармацевтичних компаній стали всесвітньо відомі та значно зросли в ціні. Вартість Johnson & Johnson за рік збільшилася на 24%, до 13,4 млрд доларів, Pfizer – на 58%, до 6,3 млрд доларів, AstraZeneca – на 77%, до 5,6 млрд доларів», — наголошують автори дослідження.

Ці фармкомпанії, як зазначив директор Brand Finance Алекс Хей, дозволили людству подолати пандемію COVID-19, стали широко відомими та зробили важливі наукові відкриття. При цьому бренд AstraZeneca виявився найшвидшим у рейтингу: за рік його вартість злетіла на 77%, до 5,6 млрд доларів у порівнянні з 3,2 млрд доларів у 2021 році. У дослідженні компанія піднялася на 8 позицій – з 12-го на 4-е місце.

А бренд Pfizer визнаний найсильнішим. Крім розрахунку вартості, Brand Finance також визначає відносну «силу» бренду, оцінюючи кілька показників: інвестиції в маркетинг, акціонерний капітал та ефективне управління бізнесом. Pfizer відзначився в рейтингу ААА, набравши індекс міцності Brand Strength Index (BSI) 87,8 зі 100 балів. «Бренд виріс у ціні за останні два роки завдяки високій ефективності вакцини проти COVID-19. Виторг компанії за період пандемії подвоївся і досяг 100 млрд доларів», — вказується в огляді.

Зазначимо, що у рейтингу Pharma 25 опинилося 9 компаній зі США, 5 з Китаю, по 2 з Великобританії, Швейцарії та Німеччини, по 1 з Австралії, Ізраїлю, Японії, Данії та Франції.

У першу десятку також увійшли швейцарська холдингова компанія Roche (8,964 млрд доларів), німецька хіміко-фармацевтична транснаціональна корпорація Bayer (5,451 млрд доларів), американська біофармакологічна компанія AbbVie (5,042 млрд доларів), міжнародна біофармацевтична компанія (4,632 млрд доларів), американська фармацевтична компанія Bristol-Myers Squibb (4,624 млрд доларів), британська фармацевтична компанія GSK (4,461 млрд доларів) та французька фармацевтична компанія Sanofi (4,056 млрд доларів).

Автори дослідження відзначили ще один фармацевтичний бренд – Guangzhou Pharmaceutical. З 2020 року його вартість зросла на 147%. У рейтингу 2022 бренд розташувався на 18 місці.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *