З початку пандемії у світі з’явилися 573 нових мільярдери

Благодійна організація Oxfam опублікувала чергову доповідь щодо економічного розвитку та стрімке поширення бідності серед населення планети.

З початку пандемії коронавірусу у 2020 році у світі з’явилося 573 нових мільярдери, а їх сукупний статок збільшився за цей час на 3,78 трлн доларів і становить 12,7 трлн доларів, або 13,9% загальносвітового ВВП.

Про це свідчать дані з опублікованої доповіді благодійної організації Oxfam.

Таким чином, кожні 30 годин у світі з’являвся новий мільярдер, і тепер їхня загальна кількість становить 2668 осіб. Водночас кожні 33 години один мільйон людей переходять у категорію крайньої бідності, тобто живуть менш ніж на 1,9 долара на день”, зазначають автори доповіді в Oxfam.

Добробут 10 найзаможніших людей у світі дорівнює стану 40% найбіднішого населення планети, або 3,1 млрд людей. А статки 20 найбагатших людей на планеті перевищують ВВП усіх країн на південь від Сахари.

Доповідь Oxfam традиційно присвячена економічному форуму в Давосі, який вперше з початку пандемії проходить в очному форматі.

«Мільярдери приїжджають до Давосу, щоб відсвяткувати неймовірне збільшення їхніх багатств. Пандемія та різке підвищення цін на харчі та енергоносії, простіше кажучи, виявилися для них золотою жилою. Водночас десятиліття прогресу в боротьбі з бідністю обернулися назад, і мільйони людей зіткнулися з непосильним зростанням витрат на те, щоб просто вижити», — говорить виконавчий директор Oxfam Габріела Буше.

За оцінками авторів доповіді, загальний добробут мільярдерів з активами в продуктовому та енергетичному секторі збільшується на 1 млрд доларів кожні дві доби, а за останні два роки показник зріс на 453 млрд доларів.

П’ять найбільших енергетичних компаній світу (BP, Shell, TotalEnergies, Exxon та Chevron) заробляють 2,6 тис. доларів чистого прибутку на секунду.

У продовольчому секторі за час пандемії з’явилося 62 нових мільярдери, у фармацевтичному – 40.

«Найбагатші та впливові люди заробляють на болі та стражданнях, – зазначила Габріела Буше. — Вони платять щедрі бонуси та дивіденди, при цьому сплачуючи якнайменше податків. Зростання багатства і зростання бідності — дві сторони однієї медалі та доказ, що наша економічна система функціонує так, як і замислювали багаті та впливові люди, які її створювали».

Oxfam знову закликала уряди світу терміново запровадити нові податки для мільярдерів, включаючи одноразовий податок на користь населення, що найбільше страждає від зростання цін на продукти та паливо, а також тимчасовий податок на надприбутки міжнародних компаній у розмірі 90%.

Організація також підрахувала, що податок на статки мільйонерів у розмірі 2% та податок для мільярдерів у розмірі 5% дозволить урядам світу щорічно збирати близько 2,52 трлн доларів, і цієї суми вистачить, щоб вивести зі стану бідності 2,6 млрд осіб, забезпечити все населення світу вакцинами від коронавірусу, а також гарантувати загальнодоступну охорону здоров’я та соцзахист для всіх жителів країн із середнім рівнем доходів.

У своєму дослідженні Oxfam використала дані цілого ряду досліджень, у тому числі проведених Світовим банком, а також дані з рейтингу найбагатших людей світу за версією Forbes.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *