З початку війни з України виїхало понад 14,5 млн осіб

Після початку війни розв’язаної РФ з України виїхало понад 14,5 млн громадян, а ООН вже запросила 5,7 млрд доларів на гуманітарну допомогу жителям України у 2023 році.

Про це повідомив у четвер у «Фейсбуку» уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець. За його словами, щонайменше 11,7 млн українців вирушили до країн ЄС. З них 7,7 млн осіб зареєструвалися як одержувачі тимчасового захисту.


Д. Лубинець додав, що на сьогодні в Україні також налічується 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

ООН запросила 5,7 млрд доларів на гуманітарну допомогу мешканцям України у 2023 році

На гуманітарну допомогу для України у 2023 році ООН запросила 5,7 млрд доларів. Йдеться про допомогу людям усередині країни та українцям, які втекли до сусідніх країн. Для багатьох громадян України, які втратили свій будинок, роботу або були змушені рятуватися втечею, ці кошти є єдиною нагодою вижити», — передає Центр Новин ООН.

Наслідки вторгнення Росії в Україну

Російське вторгнення в Україну, яке розпочалося 24 лютого, призвело до загибелі, переміщень і страждань величезної кількості людей, до величезних руйнувань. 2023 року в Україні гуманітарної допомоги та захисту потребуватимуть не менше 17,6 мільйона осіб. Серед них – 6,3 млн внутрішньо переміщених осіб, 6,9 млн осіб, що залишилися у своїх будинках у потерпілих від війни районах та 4,4 млн репатріантів.

За перші два місяці бойових дій понад 30 відсотків населення України змушені були залишити свої будинки. До вересня понад 6 мільйонів людей повернулися до рідних місць. 21 відсоток із них повернулися з-за кордону. Однак як біженці в сусідніх країнах все ще перебувають 7,7 мільйона людей.

Такого масового переселення світ не бачив із часів Другої світової війни. Представляючи новий гуманітарний заклик Координатор надзвичайної допомоги ООН Мартін Гріффітс заявив, що «війна в Україні перетворила частину Європи на поле бою».

Згідно з даними Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини, за останні вісім місяців в Україні було вбито, лише за підтвердженими даними, майже вдвічі більше цивільних осіб – 6114 – ніж за останні вісім років конфлікту – 3 404. Люди у постраждалих від війни громадах, у тому числі поблизу лінії фронту, зазнають постійних бомбардувань, насильства, ризикують підірватись на мінах та вибухонебезпечних предметах.

За даними уряду України, внаслідок війни тією чи іншою мірою постраждали будівлі 2677 навчальних закладів, з яких 330 повністю зруйновано. З 24 лютого по 22 листопада 2022 р. було скоєно 703 підтверджені напади на медичні установи. На Україну припадає 90 відсотків усіх нападів на медустанови у 15 країнах, охоплених конфліктами та насильством.

Пріоритети у наданні допомоги

Щодо розподілу допомоги, то найбільшою мірою її потребують люди, які проживають на територіях, непідконтрольних уряду України, а також у місцевостях, безпосередньо пов’язаних з активними бойовими діями. Потреби є зокрема у людей, що залишилися в містах та селах на сході країни, особливо у людей похилого віку та інвалідів. Вони зіштовхнулися із проблемами отримання пенсійних виплат. У багатьох немає можливості відремонтувати пошкоджене житло, немає доступу до бомбосховища, відсутні необхідні запаси ліків та їжі. Потрібна допомога у відновленні свого колишнього життя і тим людям, які повернулися до рідних місць у північних областях країни.

До тих, хто потребує допомоги, належать також українці, які знайшли укриття в колективних центрах, багато з яких не обладнано належним чином для тривалого проживання.

Загалом сьогодні українці потребують насамперед палива та допомоги у будівельних та ремонтних роботах, харчі, є потреба в теплих речах та предметах першої необхідності. Оскільки більшість переміщених осіб становлять жінки та дівчатка, їх приблизно 64 відсотки, то потрібна також допомога в охороні сексуального та репродуктивного здоров’я. Частина запрошених у рамках гуманітарного призову коштів буде виділена на проєкти щодо запобігання гендерному насильству. Передбачено витрати на забезпечення літніх людей медичною допомогою та ліками.

Цього року, що минає ООН вже надала допомогу 13,6 мільйона жителям України. ООН здійснює в Україні наймасштабнішу в історії програму фінансової допомоги готівкою. Було видано 1,7 млрд доларів США 6, 3 млн осіб. У попередньому році готівку від ООН отримали лише 11 тисяч жителів України. Загалом у 2022 році на гуманітарні проєкти в Україні донори виділили 4 мільярди доларів.

На 2023 рік ООН запросила для України 5,7 млрд доларів США. У цю суму входить фінансування гуманітарних проєктів у країні та регіонального плану щодо сприяння біженцям.

Для надання допомоги 230 мільйонам найбільш уразливих людей у майже 70 країнах світу наступного року ООН запросила 51,5 млрд доларів США, що на 25 відсотків більше, ніж було запрошено на початку 2022 року.

«Трагічні наслідки посухи та повеней сіють хаос від Пакистану до країн східної Африки. Війна в Україні перетворила частину Європи на поле бою. Понад 100 мільйонів людей у всьому світі виявилися вимушено переміщеними особами. І все це відбувається в умовах спустошливих наслідків пандемії, від якої особливо постраждало найбідніше населення», – заявив Мартін Гріффітс.

Він додав, що для багатьох людей, які опинилися у важкій гуманітарній ситуації, допомога ООН є єдиною нагодою вижити. Сьогодні у всьому світі такої допомоги потребує кожна 23 людина.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “З початку війни з України виїхало понад 14,5 млн осіб

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *