Загадкова смерть інформаторів у справі про дефекти Boeing

В США за нез’ясованих обставин померли двоє інформаторів, що повідомляли про виробничі недоліки літаків Boeing 737 MAX. Їхня смерть підозріло збіглася в часі після висунення обвинувачень проти авіавиробника.

45-річний Джошуа Дін, колишній аудитор із контролю якості компанії Spirit AeroSystems, одним із перших розповів про ігнорування керівництвом даних про дефекти лайнерів 737 MAX. Минулого тижня він раптово помер у лікарні від невстановленої хвороби.

Джошуа Дін, фото Carol Parsons

За словами родичів, до смерті Дін був цілком здоровою людиною, що вела активний спосіб життя. Проте раптово у нього виникли серйозні проблеми з диханням, що призвели до пневмонії, бактеріальної інфекції та інсульту. Напередодні смерті лікарі навіть розглядали варіант ампутації кінцівок.

Дивним збігом лише за два місяці до того трагічно загинув інший інформатор у справі — Джон Барнетт, який також свідчив проти Boeing. За офіційною версією, його смерть була визнана самогубством, хоча адвокат Барнетта висловлював сумніви щодо цього.

Джон Барнетт, який також свідчив проти Boeing, фото з мережі X

Джошуа Дін свідчив у колективному позові акціонерів Spirit AeroSystems про порушення безпеки. Він також подав скаргу до Федеральної авіаційної адміністрації, розповівши про «грубі порушення якості» на лінії 737 з боку керівництва.

Рік тому Діна звільнили, після чого він подав нову скаргу до Міністерства праці, вважаючи звільнення розплатою за критичні заяви про безпеку польотів.

Адвокати обох інформаторів наголошують на важливій ролі викривачів та не виключають пов’язаності цих двох випадків. Поліція продовжує розслідувати обставини загадкової смерті Барнетта.

Сумніви у чистоті авіавиробника Boeing посилилися після двох авіакатастроф з людськими жертвами, викликаних браком безпеки на 737 MAX. Можливе приховування інформації про недоліки тільки загострює ситуацію.

Джерело: BBC

Читати також:

У Boeing чергова хвиля кадрових змін на тлі кризи довіри

Аудит FAA виробництва Boeing 737 Max виявив десятки проблем

Boeing звільнив керівника програми 737 Max

Літак Boeing 737 MAX авіакомпанії Alaska Airlines здійснив екстрену посадку через раптову втрату дверей аварійного виходу

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *