Загроза прориву дамби у Міннесоті: ситуація під контролем, масової евакуації не планується

У штаті Міннесота, США, виникла надзвичайна ситуація через часткове пошкодження дамби Рапідан на річці Блу-Ерт. Інцидент стався вранці у понеділок внаслідок сильної повені.

За інформацією офісу шерифа округу Блу-Ерт, 114-річна дамба, розташована приблизно за 16 кілометрів на південний захід від міста Манкейто, опинилася під загрозою руйнування через накопичення уламків. Національна метеорологічна служба оголосила попередження про раптову повінь для районів нижче за течією до 10:30 ранку вівторка.

Представники влади округу повідомили, що відбулося часткове пошкодження західної опори дамби. Проте сама споруда залишається цілою, і наразі немає планів щодо масової евакуації. Частина річки була спрямована в обхід західної сторони дамби, де вода продовжує текти.

Губернатор штату Тім Волз заявив, що місцева влада та служби надзвичайних ситуацій працюють над забезпеченням безпеки жителів. «Наші агентства перебувають у тісному контакті з офіційними особами округу Блу-Ерт та іншими місцевими органами влади щодо ситуації з дамбою Рапідан поблизу Манкейто», — зазначив він.

Енергетична компанія Xcel Energy повідомила про відключення електроенергії для близько 600 споживачів. Очікується, що постачання буде відновлено до опівночі вівторка. Компанія також вживає заходів для захисту інших об’єктів інфраструктури від можливого затоплення.

За прогнозами Національної метеорологічної служби, у вівторок вранці рівень води в річці Міннесота біля Манкейто може досягти критичної позначки.

Варто зазначити, що дамба Рапідан раніше була оцінена Національним реєстром дамб як така, що перебуває в поганому стані. Однак представники округу стверджують, що нещодавня перевірка показала її задовільний стан, а нинішні проблеми спричинені високим рівнем води та накопиченням уламків.

Офіційні особи округу планують провести пресконференцію у вівторок о 9:00 ранку, щоб надати додаткову інформацію про ситуацію.

Ця подія нагадує про важливість постійного моніторингу та підтримки критичної інфраструктури, особливо в умовах зміни клімату та збільшення частоти екстремальних погодних явищ.

Джерело: CBS News

Читати також:

Обвал у Вайомінгу загрожує туристичній перлині США

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *