Засновник Binance Чанпен Чжао піде у відставку — WSJ

Засновник Binance Чанпен Чжао зізнався у порушеннях та залишив посаду. Відставка Чжао пов’язана з порушенням криптобіржі законодавства США у сфері відмивання грошей.

Засновник Binance Чанпен Чжао піде у відставку, сама криптобіржа заплатить $4,3 млрд штрафу, а засновник Чжао особисто виплатить $50 млн штрафу. Новим керівником біржі стане Річард Тен. При цьому розслідування щодо Чжао продовжується, і він може отримати до 10 років в’язниці — хоча експерти вважають, що термін складе не більше 18 місяців», — зазначає агентство The Wall Street Journal.

За  даними Міністерства юстиції США, біржа приховувала інформацію про фінансові операції, пов’язані із сексуальним насильством над дітьми, торгівлею наркотиками та фінансуванням терористичних організацій, таких як ХАМАС. Зокрема, Binance визнала, що не змогла запобігти здійсненню платежів угруповання ХАМАС через свою платформу. Також через неї було здійснено не менше 1,1 млн транзакцій на загальну суму понад $898 млн між клієнтами зі США та Ірану.

Сам засновник і генеральний директор криптовалютної біржі Binance Чанпен Чжао у своєму акаунті в X оголосив, що залишає посаду керівника компанії.

«Сьогодні я пішов з посади генерального директора Binance. Зізнаюся, емоційно відпустити ситуацію було нелегко. Але я знаю, що роблю правильно. Я зробив помилки та повинен взяти на себе відповідальність. Так буде краще для всієї нашої спільноти, для Binance і для мене особисто «, — написав Чанпен Чжао у своєму аккаунті в X.»

Підприємець зазначив, що його місце у компанії зайняв колишній голова регіональних ринків Річард Тенг. При цьому він залишається акціонером компанії і як колишній керівник виступатиме як консультант. Бізнесмен також зазначив, що планує зайнятися інвестуванням у галузі блокчейн, штучного інтелекту та біотехнологій. Як сама біржа, так і засновник Binance Чанпен Чжао визнають себе винними у порушенні законодавства США.

Угода поставить крапку у розслідуванні Мін’юсту США щодо Binance. Вона дозволить біржі продовжити роботу в США, а Чжао зберегти контрольний пакет акцій Binance. Остаточний вирок бізнесмену у справі про порушення законів буде оголошено пізніше. В аналогічному випадку колишній керівник CEO криптобіржі BitMEX Артур Хейс отримав два роки умовно», — зазначає WSJ. Угода означає закінчення багаторічного розслідування щодо криптобіржі, яке проводили Міністерство юстиції, Міністерство фінансів та Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC) США.

Binance виплатить владі США понад $4 млрд за порушення банківської таємниці

Понад $4 млрд виплатить владі США криптобіржа Binance за порушення закону про банківську таємницю, — 21 листопада повідомляє Мін’юст США. Мін’юст США вже кілька років намагався довести факт відмивання грошей, обману банків та обходу санкцій з боку торгової платформи щодо Ірану та Росії.

Нагадаємо, що в березні Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC) США звинуватила криптовалютного гіганта Binance та його засновника в «навмисному ухиленні» від дотримання законодавства США.


Токен BNB, випущений Binance, виріс у ціні на 8,5% до $266,42 після того, як агентство Bloomberg повідомило про переговори.

Читати також:

Друга за величиною криптовалютна біржа у світі оголосила про банкрутство

США хочуть встановити тотальний контроль над криптовалютами

США вирішили засудити найбільшу криптобіржу світу

Компанія Ferrari почне приймати криптовалюту як платіж за свої автомобілі

Мін’юст США звинувачує біржу Binance в обслуговуванні ХАМАС

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *