Засновника FTX звільнили під найбільшу заставу в історії США

Бенкман-Фрід був затриманий на Багамських островах на запит США. За звинуваченнями в шахрайстві йому загрожує до 115 років ув’язнення.

Підприємець погодився на екстрадицію на батьківщину. Про це повідомляє Daily Mail. Перше засідання суду у справі Бенкмана-Фріда, на якому було обрано запобіжний захід, відбулося 22 грудня.

Колишнього гендиректора збанкрутілої криптовалютної біржі FTX 30-річного Сема Бенкмана-Фріда звільнено під заставу у 250 мільйонів доларів і поруку батьків, двох професорів права, які викладали в Стенфордському університеті, що він залишатиметься під домашнім арештом у їхній резиденції.

Як зазначив помічник прокурора Ніколас Роос у Федеральному суді на Манхеттені, йдеться про найбільшу в США заставу, внесену на федеральному рівні на досудовій стадії. Бенкман-Фрід підозрюється у шахрайстві в «епічному масштабі», — додав Роос.

Важливим аргументом на користь звільнення під заставу стало те, що підприємець, який був затриманий минулого тижня на Багамських островах на запит Вашингтона, погодився на екстрадицію до США, — зазначив помічник прокурора.

Бенкману-Фріду закріпили електронний браслет. Умови звільнення під заставу забороняють йому відкривати кредитні історії, розпочинати новий бізнес та вступати у фінансові операції на суму понад 1000 доларів без дозволу уряду чи суду у США.

Двом найближчим діловим партнерам Бенкмана-Фріда також висунули звинувачення, і вони вже визнали свою провину. Так, Керолін Еллісон, колишній виконавчий директор торгової фірми Бенкмана-Фріда Alameda Research, і Гері Ванг, один із засновників FTX, зізналися у шахрайстві — зокрема, з цінними паперами та товарами.

За версією звинувачення, Еллісон виступала позичальником від імені Alameda, надаючи як заставу власні токени FTX — FTT. На цьому керівництво біржі створювало штучний попит на токени, закуповуючи їх у великих кількостях. Усі троє фігурантів справи визнали провину та погодилися співпрацювати зі слідством, що дозволило їм вийти на волю під заставу.

Нагадаємо, на початку листопада компанія FTX повідомила у Twitter, що подала заяву про банкрутство, а її голова Бенкман-Фрід подав у відставку. Справа набула статусу однієї з найгучніших фінансових злочинів в історії США. Щонайменше мільйон клієнтів втратили доступ до своїх коштів.

Комісія з цінних паперів і бірж США висунула колишньому голові та засновнику криптовалютної біржі FTX Сему Бенкману-Фріду звинувачення в «організації схеми з обману інвесторів».

Про проблеми FTX стало відомо на початку листопада після розслідування порталу CoinDesk. У ньому стверджувалося, що більшу частину майна Alameda, якою також володів Бенкман-Фрід, становлять видані у кредити токени FTT, а не сторонні активи, такі як фіатні гроші чи інші криптовалюти. Відмова Alameda від виконання зобов’язань призвела до збитків клієнтів FTX і обернулася неможливістю для них вивести кошти зі своїх рахунків. Пізніше біржа подала позов про банкрутство. FTX та 130 афілійованих з нею компаній, включаючи Alameda Research, розпочали добровільний розгляд, який дозволить захиститися від вимог кредиторів.

У вересні Forbes оцінював статки бізнесмена в 17,2 мільярда доларів і називав одним з найбагатших підприємців з-поміж тих, хто займався криптовалютним бізнесом — завдяки біржі FTX і компанії Alameda Research.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Засновника FTX звільнили під найбільшу заставу в історії США

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *