Зброю — так, а армію — ні: США та уряди ЄС  не готові надати Україні гарантії безпеки, які вона хоче

США та урядовці ЄС вважають, що Захід може надати Україні альтернативні гарантії безпеки, якщо та відмовиться від своєї заявки на членство в НАТО, як поступку РФ задля припинення кровопролитної війни.

Про це повідомляє CNN із посиланням на декілька джерел, знайомих із питанням.

Дипломатичні домовленості, в яких беруть участь і українці, перебувають на дуже ранній стадії, бо американським, західним та українським чиновникам незрозуміло, чи російські переговори часом не є димовою завісою.
За даними урядових джерел, малоймовірно, що США та їхні союзники запропонують Україні такий тип юридично зобов’язального захисту, про який вона просить.

Західний чиновник сказав CNN, що «українцям буде недостатньо нічого, крім повної відданості захисту України», а деякі посадові особи з адміністрації Байдена визнають, що інша угода типу Будапештського меморандуму вже не буде дієвою.

Ряд американських та європейських офіційних осіб скептично підійшли до потенційних гарантій безпеки, причому багато хто стверджує, що поки що передчасно обговорювати будь-які непередбачені ситуації, коли тривають переговори. Деякі американські чиновники були здивовані заявою України після переговорів у Стамбулі, що західні гарантії безпеки можуть бути частиною переговорів.

«Ми постійно обговорюємо з українцями способи, якими ми можемо допомогти забезпечити їхню суверенність та безпеку. Але немає нічого конкретного щодо гарантій безпеки, про які я можу говорити зараз», — заявила на цьому тижні директор з комунікацій Білого дому Кейт Бідінгфілд.

Інші європейські чиновники стверджують, що вони також чекають на деталі від українців, перш ніж оголошувати щось публічно на загал.

Зобов’язання, подібні до тих, які надає стаття 5 Північноатлантичного договору малоймовірні, враховуючи, що США та багато їхніх союзників, у тому числі Великобританія, не бажають ставити свої війська у пряме протистояння з російськими силами.

Після переговорів у Стамбулі Україна домагається від Заходу гарантій безпеки як для країн НАТО із пропозицією щодо підписання нового міжнародного договору про гарантії безпеки.


Світлина: mil.gov.ua

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *