Зеленський передав Байдену бойову нагороду – подарунок від офіцера ЗСУ

Минулої середи президент США Джо Байден прийняв українського лідера Володимира Зеленського у Білому домі, знову запевнивши його, що США продовжать підтримку України у її захисті від російської агресії.

«Насамперед спасибі», — сказав Зеленський Байдену на зустрічі в Овальному кабінеті. Він приїхав на південний лужок Білого дому в чорному «Шевроле» з тонованим склом, у своєму фірмовому оливково-зеленому светрі та штанах карго (штани «Карго» називають так через великі кишені та військове походження — прим.).

Зеленський додав: «Це велика честь бути тут».

Байден був одягнений у синій костюм та краватку у синьо-жовту смужку (кольори українського прапора).

Президент України висловив вдячність президенту Байдену, Конгресу США та простим американцям за їх підтримку після того, як РФ вдерлася до його країни наприкінці лютого.

Як повідомив кореспондент «Голосу Америки» у Білому Домі Михайло Комадовський, президент України Володимир Зеленський вручив президенту США Джо Байдену український хрест за бойові заслуги, подарований капітаном підрозділу HIMARS, на ім’я Павло, якому його було вручено. Воїн ЗСУ воює у Бахмуті.

Президент також передав Байдену листа від цього військового.

Президент США запитав, як звати цього бійця.

«Павло», — відповів Зеленський.

Байден подякував Зеленському і сказав, що натомість відправить українському капітанові командну монету США.

«Ну, у нас тут є традиція, і я передам її йому. Мій син, який воював в Іраку, має так звану командну монету», – сказав президент США і повторив, що нагорода від бійця ЗСУ – велика честь для нього.

Зеленський передав Байдену слова капітана ЗСУ про те, що HIMARS врятували багато життів українців.

В офісі президента повідомили, що Зеленський привіз президенту Байдену нагороду «Хрест бойових заслуг».

Хрест бойових заслуг – державна нагорода, відзнака президента України, встановлена для нагородження військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, за визначну особисту хоробрість та відвагу або видатний героїчний вчинок при виконанні бойового завдання в умовах небезпеки для життя та безпосереднього зіткнення із противником.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Зеленський передав Байдену бойову нагороду – подарунок від офіцера ЗСУ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *