Зеленський у Хіросімі зустрівся з Байденом: деталі переговорів

У японській Хіросімі, де цими днями проходить саміт G7 «Великої сімки», президент України зустрівся з президентом США. Це їхня третя зустріч з початку повномасштабного російського вторгнення.

Глава української держави опублікував у «Телеграмі» спільне фото з американським колегою.

Під час переговорів Байден наголосив на готовності США продовжувати надавати допомогу Україні та анонсував новий пакет військової допомоги на загальну суму 375 мільйонів доларів. Перелік озброєння також опубліковано на сайті Пентагону та в повідомленні Білого дому.

До нього увійдуть:

додаткові боєприпаси для реактивних систем залпового вогню HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System);
155-мм та 105-мм артилерійські снаряди;
боєприпаси для протитанкових ракетних комплексів TOW;
переносні ракетні комплекси (ППРК) Javelin та AT-4;
броньовані медичні машини;
вантажівки та причепи для перевезення важкої техніки;
тепловізійні системи;
запчастини та інше польове обладнання.


Крім того, Байден наголосив на підтримці Сполученими Штатами та іншими країнами G7 реконструкції України, включаючи зусилля щодо відновлення її енергетичної інфраструктури, а також проведення реформ, необхідних для реалізації її євроатлантичних устремлінь.

Про F-16

За даними Пентагону на 21 травня, з початку роботи адміністрації Байдена у 2021 році США виділили Україні понад 38 мільярдів доларів на допомогу в галузі безпеки, у тому числі 37,3 мільярда — з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Учора радник з нацбезпеки при канцелярії президента США Джейк Салліван розповів, що Байден позитивно висловився щодо питання навчання українських льотчиків пілотуванню американських бойових літаків F-16. Салліван зазначив, що характер військової допомоги Україні змінюється «у міру просування військових дій у війні з Росією», і пообіцяв, що навчання розпочнеться вже найближчими місяцями. Також він наголосив, що на всі літаки, що поставляються США та іншими країнами, поширюється зобов’язання не завдавати ударів по території Росії.

Водночас речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат прогнозує, що міжнародна коаліція передасть Україні кілька десятків літаків F-16.

«Ніхто не передаватиме літаки поштучно. Літаки передаватимуться підрозділами, щонайменше це ескадрилья. У нашому варіанті – це 12+ літаків, у західних партнерів ескадрильї більше, до 18 літаків», – сказав Ігнат в ефірі українського єдиного телемарафону.

Про зустріч G7


Президент України Зеленський 21 травня виступив перед учасниками одного із засідань саміту «великої сімки» (G7) та попросив надати Україні додаткові системи ППО та сучасні західні винищувачі.

«Ми з вами разом довели, що питання не в тому, скільки ракет є у нашого спільного ворога, а в тому, скільки систем ППО є у нас. Patriot, Iris-T, NASAMS, Crotali, SAMP/T — вони захищають життя в наших містах і цим створюють глобальний безпековий бренд для демократії», — сказав Зеленський.

Президент України зазначив, що коли таких систем ППО буде достатньо для захисту всіх міст, то «світ бачитиме, який повітряний щит здатна створити демократія», і наголосив, що повітряний щит може бути повноцінним лише тоді, коли наземні системи ППО доповнюються сучасними літаками з повітря.

«Коли наші пілоти навчаться керувати F-16 і коли в нашому небі з’являться ці літаки, це матиме значення не лише для України. Це буде історичний момент для всієї безпеки у Європі та світі», — заявив Зеленський.

У Японії лідери G7 «Великої сімки», семи найбільших індустріальних держав світу — США, Японії, Німеччини, Великобританії, Франції, Італії та Канади також пообіцяли посилити санкції щодо РФ. Лідери обговорять на саміті нові санкції щодо Росії через розв’язану війну в Україні.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Зеленський у Хіросімі зустрівся з Байденом: деталі переговорів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *