Зміцнення українсько-американського оборонного партнерства: зустріч Умерова та Остіна у Вашингтоні

У вівторок у Вашингтоні відбулася важлива зустріч міністра оборони України Рустема Умерова з главою Пентагону Ллойдом Остіном. Головною темою переговорів стало подальше зміцнення військової співпраці між Україною та США.

За словами заступниці прессекретаря Пентагону Сабріни Сінгх, міністри обговорили двостороннє оборонне співробітництво, питання регіональної безпеки та шляхи посилення партнерства між країнами у сфері оборони.

Ця зустріч відбувається на тлі нещодавніх закликів президента України Володимира Зеленського до західних партнерів щодо збільшення поставок зброї. Такі заяви пролунали після трагічного російського авіаудару в Запорізькій області, внаслідок якого загинуло семеро людей.

«Чим швидше світ допоможе нам впоратися з російськими бойовими літаками, що скидають ці бомби, чим швидше ми зможемо завдавати ударів – обґрунтованих ударів – по російській військовій інфраструктурі, військових аеродромах, тим ближче ми будемо до миру», – наголосив Зеленський у вечірньому зверненні.

США залишаються найбільшим постачальником військової допомоги Україні. З 2022 року обсяг цієї допомоги перевищив 50 мільярдів доларів. Лише минулого тижня адміністрація Байдена оголосила про новий пакет допомоги на суму 150 мільйонів доларів, який включає перехоплювачі ППО HAWK та 155-міліметрові артилерійські боєприпаси.

Попри неодноразові прохання України щодо надання винищувачів F-16, це питання залишається відкритим. Сабріна Сінгх підтвердила, що навчання українських пілотів триває, але не уточнила конкретних термінів передачі літаків.

Зустріч Умерова та Остіна є важливим кроком у розвитку українсько-американського оборонного партнерства. Вона демонструє незмінну підтримку США у протистоянні України російській агресії та готовність до подальшого поглиблення співпраці у військовій сфері.

Для України ці переговори мають стратегічне значення, адже вони можуть вплинути на обсяги та характер майбутньої військової допомоги, яка є критично важливою для продовження ефективного опору російським загарбникам та захисту територіальної цілісності нашої держави.

Джерело: Voice of America

Читати також:

На саміті НАТО підписано декларацію про гарантії безпеки для України (+ФОТО і ВІДЕО)

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *