Зухвалі пограбування затьмарили початок сезону різдвяних розпродажів у США

З «Чорної п’ятниці» у США відкрився сезон різдвяних розпродажів. Святкові знижки активізували не лише покупців, а й грабіжників.

Американські роздрібні торговці посилюють охорону після серії пограбувань, що сколихнули громадськість в районі Сан-Франциско.

Про це пише BangkokPost.

Приблизно тиждень тому близько 80 грабіжників одночасно під’їхали до універмагу Nordstrom у місті Волнат-Крік у районі Сан-Франциско на 25 машинах, увірвалися всередину, не звертаючи жодної уваги на охорону, і вийшли тим самим шляхом, прихопивши з собою товари на тисячі доларів.

Подібне нахабство шокувало власників багатьох магазинів та їхніх клієнтів, особливо зараз, коли з «Чорної п’ятниці» в США відкрився сезон різдвяних розпродажів.


В останні тижні листопада групи людей, іноді озброєні молотками та ломиками, вривалися до закритих дорогих магазинів у містах Каліфорнії та виносили товари на десятки тисяч доларів, — повідомляє місцева поліція.

Минулого тижня група підготовлених молодиків пограбували люксові магазини в кількох містах затоки Сан-Франциско, викравши ювелірні вироби, сонцезахисні окуляри, валізи та інші товари, після чого зникли на машинах.

Минулої неділі від 30 до 40 осіб спробували пограбувати бутік одягу RealReal у Пало-Альто.

У понеділок, 22 листопада, увечері близько 20 осіб пограбували інший магазин Nordstrom, розташований у торговому центрі Grove у Лос-Анджелесі, та втекли, прихопивши товару на суму близько 5000 доларів, повідомила поліція.

У Санта-Росі чотири молодики вбігли до магазину Apple Store в середу вранці та викрали товару на суму 20000 доларів, — повідомила поліція.

Відео із хаотичними пограбуваннями заполонили соціальні мережі. На них видно, як люди в масках вриваються в магазини, набивають пакети товарами та втікають на машинах, що стоять поруч на вулиці. Щоб переглянути відео доскрольте до кінця сторінки.

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом оголосив, що поліція посилить присутність у торгових центрах із високим трафіком покупців.

В поліції заявили, що не матимуть «жодного співчуття» до грабіжників, і що останні мають бути притягнуті до відповідальності.

Генеральний директор компанії Best Buy Корі Баррі заявила, що останнім часом у магазинах спостерігається значне збільшення кількості організованих крадіжок.

Іноді при грабежі використовуються потенційно небезпечні пристрої, наприклад, пістолет або ломик. Іноді злочинці просто забігають у магазин, хапають товар і тікають», – сказала Баррі у розмові з журналістами.

За словами Баррі, вона вживає заходів щодо запобігання пограбуванням, замикаючи вітрини та посилюючи охорону.

Колишній віцепрезидент у Національній федерації роздрібної торгівлі Джозеф Ларокка заявив, що угруповання, які стоять за нещодавніми пограбуваннями, – належать до однієї організації, «а не звичайні магазинні злодюжки, що крадуть самостійно». 

Ларокка припустив, що злочинців могло надихнути ухвалення законів, які пом’якшують покарання за деякі злочини, наприклад, Каліфорнійська ініціатива 47, підтримана на референдумі у 2014 році, яка перекваліфікувала деякі кримінальні злочини на провини.

Професор криміналістики в Університеті Каліфорнії в Ірвайні Шаріс Кубрін визнала, що складно встановити причину цієї хвилі організованих злочинів у магазинах.

«Пандемія, економічні труднощі, проблеми у відносинах між поліцією та мешканцями – є безліч факторів, які діють одночасно, і складно виділити якийсь один», – сказала вона журналістам з Fox40.

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *