Повне сонячне затемнення спостерігало близько 32 мільйонів людей

У понеділок повне сонячне затемнення спостерігалось над 15 штатами США. Десятки мільйонів американців заздалегідь прибули в ці регіони, щоб стати свідками цього космічного видовища. Наступного разу подібне явище можна буде побачити в Північній Америці лише у 2044 році.

Центрами «Великого американського затемнення» стали міста Остін, Даллас, Клівленд, Індіанаполіс, Баффало. Там ще заздалегідь було викуплено всі готелі та апартаменти, а ціни на авіаквитки сягали 2 тисяч доларів. Попит на оренду автомобілів зріс у 30 разів.

Навіть у в’язницях США порушили режим і дозволили ув’язненим вийти на вулицю, аби побачити затемнення. Багато мільярдерів піднялись у повітря на приватних літаках. А в Арканзасі сотні пар уклали шлюб на масовій церемонії під час темноти.

Кореспондент BILD Герберт Бауернебель був присутній на спостереженні затемнення в місті Берлінгтон, штату Вермонт. За його словами, побачивши астрономічне явище багато людей плакали. На кілька миттєвостей на небі було добре видно зірки, а без сонця стало помітно холодніше.

«Велике повне сонячне затемнення 2024 року спричинило в США справжній ажіотаж навколо цієї космічної події. Політично поляризована нація зібралась разом заради цього природного видовища. Принаймні, на один день», — пише журналіст.

Загалом близько 32 мільйонів американців проживали в межах так званої «зони повного затемнення», яка цього року пролягала через Техас, Оклахому, Арканзас, Міссурі, Теннессі, Кентуккі, Іллінойс, Індіану, Огайо, Мічиган, Пенсільванію, Нью-Йорк, Вермонт, Нью-Гемпшир і Мен. Для інших американців спостерігалося лише часткове затемнення. Наступне повне затемнення можна буде побачити в США лише в серпні 2044 року.

Це явище стало важливою подією як для економіки регіонів, що потрапили в «зону повного затемнення», так і для вчених, які отримали шанс провести унікальні спостереження.

Джерело: Bild, BBC, Voice of America

Читати також:

Сонячне затемнення: коли тінь Місяця закриє наше світило

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *