Допомога Україні, Ізраїлю та Тайваню розділена на чотири окремі законопроєкти

Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що Конгрес розгляне чотири окремі законопроєкти, три з яких стосуються надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Це відбудеться ще цього тижня, майже через два з половиною місяці після того, як Сенат проголосував за законопроєкт, який об’єднував допомогу цим країнам.

За словами Джонсона, ці нові законопроєкти передбачають приблизно той же обсяг іноземної допомоги, що й законопроєкт Сенату, але є певні відмінності: частина коштів надаватиметься у вигляді кредитів.

Республіканці планують оприлюднити текст чотирьох законопроєктів у вівторок вранці, залишивши 72 години на їх розгляд перед голосуванням, яке може відбутися пізно ввечері в п’ятницю.

Джонсон підкреслив, що світ уважно спостерігає, чи зможуть Сполучені Штати стати на захист своїх союзників і відстояти свої інтереси в усьому світі.

Затримки з наданням допомоги були пов’язані з небажанням Джонсона розглядати законопроєкт Сенату, який передбачав 95 мільярдів доларів, у тому числі 14 мільярдів для Ізраїлю та 60 мільярдів для України.

Майк Джонсон, спікер Палати представників США, світлина з мережі X


Водночас консервативна група Республіканської партії «Фрідом Кокус» закликає надати допомогу лише Ізраїлю, але не Україні, заперечуючи будь-які припущення, що напад на Ізраїль має полегшити виділення додаткових коштів для Києва.

Отже, Конгрес США цього тижня розглядатиме чотири окремі законопроєкти щодо надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Це відбувається на тлі політичних суперечок всередині Республіканської партії щодо пріоритетів у наданні такої допомоги.

Джерело: VOA

Читати також:

Художники, науковці та громадські діячі закликають Конгрес США підтримати Україну

Байден пообіцяв «залізну підтримку» Ізраїлю у разі нападу Ірану

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *