Регулятори врятували вкладників Republic First, передавши банк під крило Fulton Bank

26 квітня американські регулятори здійснили рішучий крок для захисту вкладників Republic First Bancorp — проблемну фінустанову забрали під контроль та передали Fulton Bank. Цей інцидент став черговим свідченням викликів, з якими продовжують стикатися регіональні банки після «bank run» минулого року.

Republic First Bancorp зі штаб-квартирою у Філадельфії втратив можливість домовитися про фінансування з групою інвесторів, тож Департамент банківської справи та цінних паперів Пенсильванії вирішив забрати банк під свій контроль. Федеральна корпорація зі страхування депозитів (FDIC) призначена тимчасовим управителем.

За повідомленням FDIC від п’ятниці, Fulton Bank, підрозділ Fulton Financial Corp, візьме на себе практично всі депозити та викупить активи Republic Bank (операційна назва Republic First). Такий крок має на меті «захистити вкладників».

Станом на 31 січня 2024 року сукупні активи Republic Bank становили $6 млрд, а загальний обсяг депозитів — $4 млрд. FDIC оцінює витрати на порятунок банку в $667 млн з власних резервних фондів.

Окрім депозитів, на Republic Bank також припадали позики та інші зобов’язання приблизно на $1,3 млрд, повідомляє Fulton Bank.

За словами голови правління та гендиректора Fulton Курта Маєрса, ця угода майже подвоїть їхню присутність на ринку Філадельфії, де сукупні депозити об’єднаної компанії становитимуть близько $8,6 млрд.

32 відділення Republic Bank у штатах Нью-Джерсі, Пенсильванія та Нью-Йорк відкриються у суботу або в понеділок як філії Fulton Bank.

Це останній за часом випадок краху регіонального банку у США після раптового банкрутства трьох установ — Silicon Valley Bank та Signature Bank у березні 2023-го і First Republic Bank у травні.

Наприкінці минулого року Republic Bank уклав угоду з групою інвесторів за участі відомого бізнесмена Джорджа Норкросса та впливового юриста Філіпа Норкросса, проте у лютому переговори зірвалися.

Після цього, як повідомляє Wall Street Journal, FDIC відновила зусилля щодо виведення банку з ринку та його продажу.

Напочатку 2023 року Republic Bank був змушений звільнити працівників і згорнути іпотечний бізнес через зростаючі витрати та нездатність підвищити прибутковість.

Ціна акцій банку обвалилася з $2 на початку року до менш ніж 1 цента у п’ятницю, що залишило його капіталізацію нижче $2 млн. У серпні минулого року акції Republic Bank були виключені з біржі Nasdaq та відтоді котируються на позабіржовому ринку.

Джерело: Reuters

Читати також:

Найбільші банки США спишуть прострочені кредити на мільярди доларів

Вкладники вивели майже $60 млрд із трьох банків США

Чим загрожує світові крах американського банку Silicon Valley Bank?

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *