Головна астрономічна подія 2024 року: сонячне затемнення накриє США

8 квітня 2024 року над континентальною частиною США запанує нічна темрява посеред білого дня. Цього разу смуга повного сонячного затемнення перетне територію США з південного заходу на північний схід, даруючи мільйонам американців можливість стати свідками грандіозного небесного видовища.

Шлях місячної тіні

Згідно з розрахунками NASA, тінь від Місяця почне огортати американський континент близько 13:30 за місцевим часом у Західному Техасі неподалік Ель-Пасо. Далі смуга затемнення рухатиметься на північний схід, перетинаючи штати Техас, Оклахома, Арканзас, Міссурі, Іллінойс, Індіана, Огайо та Пенсильванія.

Найдовша тривалість повної фази затемнення, що сягатиме 4 хвилини 28 секунд, спостерігатиметься в районі міста Назас у Мексиці, неподалік кордону з Техасом. На території США максимальна тривалість становитиме близько 4 хвилин у деяких районах Східного Техасу.

Фінальним акордом космічної вистави стане вихід місячної тіні в Атлантичний океан через Нову Англію — штати Нью-Йорк, Вермонт, Нью-Гемпшир та Мен близько 15:30 за східним часом.

Сприятливі погодні умови вздовж шляху затемнення

На відміну від попереднього повного сонячного затемнення 21 серпня 2017 року, коли спостереження ускладнювали хмари на Північному Заході, цьогорічний захід матиме більше шансів на чистий безхмарний огляд. Адже смуга затемнення пролягатиме територією, де пізня весна традиційно відзначається більш стійкою та сонячною погодою.

Найкращі умови, за прогнозами метеорологів, очікуються у Південному Техасі, де у квітні хмарність є найменшою. Далі на північ, у штатах Середнього Заходу та Серединних Атлантичних штатах, погодні ризики зростатимуть через ймовірність весняних гроз та сильного вітру.

Найскладніші умови для спостережень прогнозуються у Новій Англії через типову для цього регіону хмарність та шквалисті вітри з Атлантики у квітневі дні.

Попередні приготування та безпека

Для комфортного перегляду затемнення потрібно буде взяти із собою спеціальні окуляри із сертифікованим фільтром. Використання звичайних затемнених окулярів чи домашніх засобів замутнення скла є небезпечним для очей і може призвести до сліпоти.

Окрім цього, експерти радять не забувати взяти теплий одяг, сидіння, їжу та воду. Раптове похолодання повітря під час затемнення може стати несподіваним навіть для Півдня США.

На дорогах та оселях необхідно дотримуватися усіх правил безпеки, адже за умов нічної темряви зростають ризики нещасних випадків. Важливо також стежити за прогнозами погоди напередодні події та не надто покладатися на ідеальні сценарії.

Наступна можливість побачити повне сонячне затемнення в США трапиться лише 12 серпня 2045 року. Тоді смуга місячної тіні протягнеться від північної Каліфорнії до Флориди та Багамських островів, даючи новий шанс спостерігачам на західному та східному узбережжях.

Джерело і світлини: NASA

Читати також:

Незабаром мешканці США зможуть спостерігати найдовше за століття місячне затемнення

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *