Президент США засудив іранську атаку на Ізраїль і пообіцяв скоординувати відповідь з лідерами G7

Президент США Джо Байден рішуче засудив повітряну атаку Ірану на територію Ізраїлю та підтвердив непохитну підтримку безпеки Ізраїлю. Про це йдеться у заяві Байдена, оприлюдненій увечері в суботу, 13 квітня.

«Сьогодні рано вранці Іран та його союзники в Ємені, Сирії та Іраку здійснили безпрецедентну повітряну атаку на військові об’єкти в Ізраїлі. Я рішуче засуджую ці напади», — наголосив президент США.

Допомога в перехопленні ворожих ракет

Байден повідомив, що минулого тижня США перекинули в регіон літаки та кораблі, здатні перехоплювати балістичні ракети, щоб підтримати Ізраїль. Завдяки цьому більшість іранських безпілотників та ракет вдалося збити.

«Я щойно розмовляв із прем’єр-міністром Нетаньягу, щоб підтвердити непохитну відданість Америки безпеці Ізраїлю. Я сказав йому, що Ізраїль продемонстрував виняткову здатність захищатися і відбивати навіть безпрецедентні атаки, посилаючи чіткий сигнал своїм противникам, що вони не можуть серйозно загрожувати безпеці Ізраїлю», — зазначив Байден.

Координація дій з лідерами G7

Президент пообіцяв скликати в неділю зустріч лідерів G7, щоб скоординувати спільну дипломатичну відповідь на «зухвалий напад» Ірану.

«Моя команда взаємодіятиме з колегами в усьому регіоні. Ми підтримуватимемо тісний контакт з лідерами Ізраїлю. Хоча сьогодні наші сили чи об’єкти не зазнали нападу, ми залишатимемося пильними щодо всіх загроз і без вагань вживатимемо всі необхідні заходи для захисту наших людей», — заявив Байден.

Таким чином, реакція Білого дому демонструє рішучу підтримку Ізраїлю та готовність США до скоординованих дій з союзниками для стримування іранської агресії на Близькому Сході.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Близький Схід на порозі нового конфлікту: Ізраїль і Іран готуються до військової ескалації

Байден пообіцяв «залізну підтримку» Ізраїлю у разі нападу Ірану

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *